Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Rakousko autem - ubytování v Rakousku

Ubytování v Rakousku nabízíme v těchto oblastech

Pokud nevíte přesně, ve které z výše uvedených oblastí leží středisko, do kterého se chystáte autem vyrazit, podívejte se na přehled všech středisek v Rakousku, které nabízíme.

Rakousko autem - informace

Ubytování v Rakousku - ilustrační fotografie

Když se řekne Rakousko, většině z nás se vybaví monstrózní lyžařská střediska v rakouských Alpách a nekonečné zasněžené pláně těchto evropských velehor. Není se co divit, že ubytování v Rakousku je populární zejména v zimním období. Rakousko ale patří k oblíbeným cílům turistů i v létě! Procházky po horských vrcholcích, návštěva historických měst, relaxace v lázních a bohatý výběr ze sportovních činností splňují náročné požadavky pro prožití příjemné dovolené.

Na ubytování do Rakouska jsme si zvykli jezdit většinou vlastním autem. Krátká vzdálenost z Čech do této alpské země umožňuje být v cizině již za několik hodin. Nejvíce pobytů v Rakousku se pořádá právě s vlastní dopravu a turisté si tak mohou svou cestu naplánovat přesně podle svých požadavků. Tomu všemu pak dominuje široký výběr ubytování nejrůznější cenové úrovně a kvality. Hotely, rodinné penziony, soukromé pokoje a apartmány, to vše čeká na vaši návštěvu. Kde složíte hlavu je na zváženou podle toho, co od své dovolené v Rakousku očekáváte.

Ubytování v Rakousku - ilustrační fotografie

V Rakousku je vedle zemědělství a hornictví velice důležitým odvětvím právě cestovní ruch.Vedoucí role v rakouském turismu připadá horským regionům, které jsou oceňovány především lyžaři, horolezci a turisty. Nejvyšší horou Rakouska je 3.798 metrů vysoký Grossglockner, ležící v Národním parku Vysoké Taury, který se táhne přes Korutany a Salcbursko až do Tyrolska. Po vysokohorské cestě, která se vine kolem alpské vesnice Heiligenblut, můžete vystoupat na Grossglockner až do nadmořské výšky 2.572 metrů. Návštěvníci cestou k vrcholu narazí na všechny vegetační pásy. Další rakouská hora, Wildspitze v Ötztalských Alpách, je vyhlášenou Mekkou všech horolezců.

Dalším lákadlem pro turisty, kteří mají rádi procházky, jsou rakouská jezera. Za zmínku určitě stojí jezero Neusiedler See v Burgenlandsku. Patří mezi jedno z mála evropských stepních jezer, kde rozsáhlý pás rákosu umožňuje, aby se v okolí jezera rozvíjel život rozmanité flóry a fauny. Slunné Burgenlandsko, je známé také díky vinohradům. Milovníci rybolovu a potápění si zase oblíbili ubytování u jezera Attersee v Horním Rakousku. Zvláštností jezera Wörhersee v Korutanech je, že je jedním z nejteplejších alpských jezer. Pomyslnou perlou oblasti Salzkammergut je jezero Wolfgangsee.

Ubytování v Rakousku - ilustrační fotografie

Na ubytování do Rakouska přijíždějí turisté také za památkami. Rakouské metropole jsou svědky dob minulých a současně odrážejí dnešní moderní Evropu. K nejčastěji navštěvovaným místům patří zámek Schönbrunn ve Vídni. Je to mistrovské dílo barokního umění, kolem kterého se rozkládají nádherné parky. Symbolem Vídně je katedrála sv. Štěpána (Stephansdom), která je zdrobněle nazývána Steffl. Katedrála má čtyři věže různého tvaru. Nádherné budovy z období císařství si návštěvníci mohou pohodlně prohlédnout ze sedadla kočáru nebo ze vzdušných výšek obřího kola známého zábavního parku Prater.

Nejstarší rakouské město je Salcburg. Důkazem je pevnost Hohensalzburg nebo renesanční fontány v parku zámku Hellbrunn. Tři tisíce let starou historií se může pyšnit také město Innsbruck, srdce Tyrolska. Přes 2.000 pozlacených šindelů zdobí jeho znak, kterým je Zlatá stříška. Městem kultury je nazýván Linec (Linz). Každoročně je zde pod otevřeným nebem pořádán hudební festival Klangwolke. Historii připomíná nejstarší kostel v Rakousku Nový dóm (Neue Dom). Druhým největším rakouským městem je Graz. Jeho dominantou je Schlossberg, zámecký vrch, který tvoří komplex několika staveb a opevnění na 120 metrů vysokém kopci.

Město Bregenz na břehu Bodamského jezera je vedle možnosti příjemného ubytování také centrem moderního malířství. Moderní pojetí děl máte možnost vidět v Domu umění. Město Dornbirn je důkazem toho, že přírodu je možné pozorovat také interaktivně. Sesuvy lavin a zemětřesení zde můžete prožít na vlastní kůži. Město Eisenstadt je úzce spojeno s životem a působením skladatele Josefa Haydna. Místní museum dokumentuje dílo tohoto slavného skladatele, který dlouho působil na dvoře knížecí rodiny Esterhazy. Fantazijní svět křišťálů André Hellerse láká turisty ve městě Wallens.

Rakousko klade také velký důraz na udržování tradičního řemeslného umění. Mezi oblíbené zboží patří hrnčířské výrobky a keramika z Burgenlandska, dřevěné výrobky z Tyrolska, kožené zboží z Korutan nebo pestré koberce ze Štýrska. Rakouská gastronomie je ovlivněna kuchyní francouzskou, maďarskou a italskou. Typickým, až za hranicemi proslulým pokrmem, je vídeňský řízek, dále pak pečené kuře (Brathendl) nebo dort Sachr.

Ubytování v Rakousku
Kontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektu
Z aktuální nabídky ubytování v Rakousku vybíráme

Dolní Rakousko

Haus Wagram
objekt Haus Wagram
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 4.251,- Kč / os.
cena po slevě 3.322,- Kč / os.

Tyrolsko

Kopp Armin
objekt Kopp Armin
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 4.252,- Kč / os.
cena po slevě 3.621,- Kč / os.

Tyrolsko

Kopp Armin
objekt Kopp Armin
termín 7.7. - 14.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 5.159,- Kč / os.
cena po slevě 4.072,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018