Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Korutany autem - ubytování v Korutanech

Ubytování v Korutanech nabízíme v těchto místech

Korutany - informace

Ubytování v Korutanech - ilustrační fotografie

Spolková země Korutany je nejjižnější zemí Rakouska, jejím hlavním městem je Klagenfurt am Wörthersee. Na západě hraničí s Tyrolskem, na severu se Salcburskem a Štýrskem, stejně jako na východě, na jihu zase se Slovinskem a Itálií. Na horách lákají návštěvníky osamělé horské chaty stejně jako romantické hrady. V údolích na ně zase čekají idylická jezerní letoviska a středověká města. Je to pestrá směs, která vyznačuje kouzlo nejjižnější provincie Rakouska.

Vodní sportovci u mnoha jezer různých velikostí si přijdou na své stejně jako milovníci kultury, kteří jistě ocení pestrou koncertní a divadelní nabídku. Znalci zase ocení rozmanitou kuchyni, která kombinuje rakouský, italský a slovinský vliv. Všichni návštěvníci jsou fascinováni unikátní přírodou v národních parcích a křišťálově čistou vodou, která je dosud nedotčená jako před stovkami let.

Ubytování v Korutanech - ilustrační fotografie

Nesporným vrcholem regionu je mocný Grossglockner na západě, nejvyšší rakouská hora. Také středověký hrad Hochosterwitz, který působí jako dokonalý model nedobytné pevnosti, stojí určitě za vaši návštěvu. U jezer máte na výběr mezi známými jmény jako je Wörthersee, Weissensee a nebo Millstättersee, či z malých jezírek zastrčených v údolích a lesích. V hlavním městě Klagenfurt návštěvníci poznají středomořskou atmosféru, kterou sem zanesl italský architekt v 16. století.

Jedinečná krajina v Korutanech s horami různých nadmořských výšek a mnoha jezery vytváří skvělé podmínky pro různé aktivity. Turisté, cyklisté, jezdci na koních, nordic walkeři i vodní sportovci se setkávají ve třech výškových úrovních anebo ve vodě či u vody. K dispozici jsou vysokoalpské oblasti, horské oblasti a roviny. Pro zlepšení orientace byl korutanským návštěvníkům vyvinut speciální systém: černá barva znamená pohyb ve vysokých horách, červená v těch nižších a modrá zase v rovinách. Téměř každý výlet vede nebo končí kolem vody. Pro ochlazení a občerstvení je to v horkých letních měsících přímo ideální. V Korutanech je kolem 1200 jezer, více než tisíc vodních toků, 23 pramenů s horkou vodou a četné ledovce.

Ubytování v Korutanech - ilustrační fotografie

Největší horskou oblastí je národní park Hohe Tauern. Vedle světoznámého vrcholku Grossglockner čeká na horolezce ještě dalších 30 „třítisícovek“(Hochalmspitze nebo Sonnblick). Také v jižní oblasti Korutan je v nabídce spousta tras pro vysokohorské turisty. „Zlatým hřebem“ jsou hřebenové túry směrem do Slovinska, resp. Itálie. S těmito sousedními zeměmi tvoří Korutany tzv. Alpe-Adria-Region. Také kolem korutanských jezer se nabízí mnoho krásných procházek (Millstätter See, Ossiacher See). Tajným tipem pro dálkové turisty jsou pohoří Saualpe a Koralpe v korutanském "dalekém východě"(Lavanttal).

Jedním z oblíbených cílů jsou naučné stezky, které se nacházejí po všech krajích. Turisté se zde dozvědí o místní flóře (například bylinkách), i o tradiční kultuře zemědělců. Velmi populární jsou také kulinářské výlety do hostinců s korutanskými specialitami, jako je jablečný mošt, svačina „Brettljause“ nebo „Käsnudel“.

Uprostřed krásné horské scenérie na jihu země leží známá korutanská jezera. Čistá voda (s kvalitou pitné vody) s teplotou až 28 stupňů dělá z těchto přibližně 200 jezírek ideální místo ke koupání. A že se v jezerech nemusí jen plavat, nemusíme asi zdůrazňovat. Plachtění, windsurfing, vodní lyžování, jízda na banánu, veslování, rybaření anebo plážový volejbal, to všechno je možné.

I canyoning přes mnoho korutanských soutěsek se stal již pojmem, stejně jako rafting na řekách Gail, Möll anebo Lieser. Korutany jsou také skvělou adresou pro jezdeckou turistiku a objevování přírodních krás na hřbetu koně. Jezdecký ráj leží mezi jezery Wörthersee, Ossiacher See a pohořím Nockberge. Je to největší „parkúr“ v Evropě a nabízí téměř 1500 km cest. Více než 80 koňských farem, hotelů a odpočívadel tu čeká na své hosty. Díky rozmanité krajině a reliéfu je Korutansko velmi populární také mezi cyklisty. Hustá a výborně značená síť cyklostezek, půjčovny kol, cyklistické hotely a penziony se o vše postarají. Rozsáhlá síť cyklotras vede kolem jezer, podél řek, ale i přes snazší nebo obtížnější horský terén.

Korutany se v poslední době staly rájem pro příznivce nordic walkingu. Chodci s hůlkami mají k dispozici prvotřídně značené, velmi profesionální stezky, mohou se poradit s kvalifikovanými trenéry a současně mohou podstoupit zdravotní prohlídky. Parky Nordic.Fitness.Sports se nacházejí u jezer Ossiacher See, Faaker See a kolem jezer Pressegger See.

Rakousko - kam jinam na ubytování?

Korutany není jedinou oblastí, kde je možné se v Rakousku ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Rakouska i do následujících regionů: Burgenlandsko, Dolní Rakousko, Horní Rakousko, Salcbursko, Štýrsko, Tyrolsko, Vídeň, Vorarlbersko.

Ubytování v KorutanechKontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektuZ aktuální nabídky ubytování v Korutanech vybíráme

Bad Kleinkirchheim

Therme
objekt Therme
termín 2.6. - 9.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 2.149,- Kč / os.
cena po slevě 1.899,- Kč / os.

Velden am Wörthersee

Brugger
objekt Brugger
termín 2.6. - 9.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 2.662,- Kč / os.
cena po slevě 2.563,- Kč / os.

Lavanttal

Waldfriedenhütte
objekt Waldfriedenhütte
termín 9.6. - 16.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 2.991,- Kč / os.
cena po slevě 2.880,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018