Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Nizozemí autem - ubytování v Nizozemí

Ubytování v Nizozemí nabízíme v těchto oblastech

Pokud nevíte přesně, ve které z výše uvedených oblastí leží středisko, do kterého se chystáte autem vyrazit, podívejte se na přehled všech středisek v Nizozemí, které nabízíme.

Nizozemí autem - informace

Ubytování v Nizozemí - ilustrační fotografie

Dějiny Holandska byly a jsou stále spojeny s dějinami Severního moře. Více, jak polovina dnešního území země leží pod hladinou moře. Mnoho kilometrů čtverečních země bylo před Severním mořem zachráněno díky větrným mlýnům a hrázím. Tato území mohla být následně využita a obydlena.

Moře je pro Holandsko požehnáním a kletbou zároveň. Moře přineslo Holandsku v 17. a v 18. století bohatství a blahobyt, které vzniklo díky obchodu s celým světem. Z Rotterdamu se stal největší průmyslový přístav světa. Právem bylo v 17. století považováno za zlaté období – ti nejúspěšnější obchodníci dávali své bohatství rádi na obdiv. Bohaté domy postavené ve městech Amsterdam, Delft, Haarlem a Leden je možné obdivovat ještě dnes. Mistrovská díla Rembrandta nebo Vermeera jsou parádními kousky muzeí.

Ubytování v Nizozemí - ilustrační fotografie

Při posledních velkých záplavách v roce 1953 padlo moři za oběť více jak 1800 lidských životů. Hráze byly stále podemílány a pole stály pod vodou. Vytrvalý boj s přírodním živlem přinesl významné inženýrské výkony. Systém větrných mlýnů Kinderdijk z 18. století, který udržel jeden celý poldr suchý a „moderní div světa“ Stormvloedkering – obří hráz v Oosterschelde, která je zavírána pouze při bouřích. Amsterdam je stejně těžko představitelný bez kanálů jako město Gouda bez svého známého sýru. Tulipány - Holandsko každoročně vyveze do celého světa dvě miliardy cibulek a 800 miliónů řezaných rostlin, nemohou růst bez vody, stejně jako špičkový rychlobruslaři národního týmu nemohou trénovat bez ledu. Pobřeží je dlouhé více jak 450 km a nabízí ideální podmínky pro koupání a sportovní aktivity. Dovolená v Holandsku je tak trochu dovolenou po stopách vody.

Co podniknout v zcela ploché zemi, kde vítr vane tak silně, že si v některých dnech můžete vychutnat pobyt na pláži pouze s ochranou proti větru? Jízda na kolech a surfování jsou aktivity, které se nabízejí. Konečně – v Holandsku je evidováno víc kol jak obyvatel, půjčovny kol se nacházejí na každém rohu a po celé zemi se nachází asi 17.000 kilometrů cyklostezek. Pro cyklisty, kteří si nechtějí krajinu jen příjemně užívat, je zde možnost, zúčastnit se pobřežní túry. Od Middelburgu až po Den Helder se rozkládá mamutí trasa, která je dlouhá více jak 250 km. Při surfování na Severním moři je silný vítr výhodou. K pobřeží přicházejí ty správné vlny bohužel jen v těch méně teplých měsících – neoprenový oblek, obuv, rukavice a pokrývka hlavy jsou nezbytným základním vybavením každého surfaře na holandském pobřeží. Protože se surfování stává rok od roku oblíbenějším sportem, je nutné při návštěvě známých a oblíbených míst – např. Wijk am See nebo Scheveningen – počítat na vodě s nějakými konkurenty. Speciálním zážitkem může být vyjížďka na plachetnici, která je nabízena např. na jezeře Ijsselmeer. Ti návštěvníci, kteří raději jen přihlíží, si mohou vychutnat zajímavý závod katamaránů, který probíhá v červnu kolem ostrova Texel.

Ubytování v Nizozemí - ilustrační fotografie

Kdo by chtěl zažít celou škálu jazzové muziky, ten nemusí cestovat hned do New Orleans. Tento hudební styl se v Holandsku zavedl již před desetiletími a stal se pevnou veličinou koncertního dění klubů, barů a holandských měst. Ať již tradiční jazz, mainstream, latinský jazz, hip-hop-jazz, blues, gospel nebo volný styl – na festivalech např. North Sea Jazz v Haagu nebo Breda Jazz se scházejí jazzový muzikanti z celého světa a své muzikantské umění dokazují dokonalou hrou na saxofony, bicí a basy.

Jen v Amsterdamu se pravidelně pořádají hudební večery s živou muzikou. Ve velkých městech – v Rotterdamu, Haagu – si na své přijdou samozřejmě i vyznavače klasických koncertů, divadelních a varietních představení. Nemluvě pak o velkém výběru hospůdek, diskoték, tanečních klubů a barů. Restaurace nabízejí místní i mezinárodní kuchyni od italské, přes japonskou až po francouzskou. V menších městech ve vnitrozemí nebo na pobřeží je možné prožít příjemné večery s procházkou u vody (jedno, jestli na pobřeží moře nebo podél kanálu) a s romantickou večeří. Výběr dalších aktivit je skromnější. Výjimkou je v Holandsku 30. duben - den oslav narozenin královny. V tento den se po celém Holandsku konají v ulicích a na náměstích bujaré oslavy monarchie.

Ubytování v Nizozemí
Kontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektu
Z aktuální nabídky ubytování v Nizozemí vybíráme

Severní Holandsko

Type A
objekt Type A
termín 7.7. - 14.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 11.390,- Kč / os.
cena po slevě 5.521,- Kč / os.

Utrecht

4+2 Outdoor Cottage
objekt 4+2 Outdoor Cottage
termín 7.7. - 14.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 5.318,- Kč / os.
cena po slevě 4.444,- Kč / os.

Limburg

Green Resort Mooi Bemelen
objekt Green Resort Mooi Bemelen
termín 7.7. - 14.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 5.411,- Kč / os.
cena po slevě 4.700,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018