Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Černá Hora autem - ubytování v Černé Hoře

Ubytování v Černé Hoře nabízíme v těchto oblastech

  Pokud nevíte přesně, ve které z výše uvedených oblastí leží středisko, do kterého se chystáte autem vyrazit, podívejte se na přehled všech středisek v Černé Hoře, které nabízíme.

  Černá Hora autem - informace

  Ubytování v Černé Hoře - ilustrační fotografie

  Černá Hora je nejmenší republikou bývalé Jugoslávie, ale také jednou z nejrozmanitějších. Země byla až do roku 2006 spojená se Srbskem. Ještě dnes je jakýmsi „tajným tipem“ pro turisty, na rozdíl od sousedních turistických oblastí Chorvatska, jako je Istrie, ostrovy Rab, Cres a Krk. Černá Hora ale má, podobně jako jiné středomořské oblasti, pěkné hotely, rekreační domy a apartmány. Černá Hora je lákavá zejména díky své rozmanité krajině. V roce 1991 se stala prvním státem se zárukou zvláštní ochrany přírodních krás země. Její slávu se podařilo zvýšit také roku 2006, kdy byla místem natáčení 21. filmu o Jamesi Bondovi - "Casino Royale". Byla to první „bondovka“ s hercem Danielem Craigemem, který se tak stal šestým představitelem Jamese Bonda.

  Malá Černá Hora, nazývaná také Perla Jadranu, má téměř 200 km dlouhé pobřeží. Návštěvníci zde najdou fjordy jako ústí do moře (např. záliv Boka Kotorska), ale také písečné pláže a zátoky. Sveti Stefan, bývalá rybářská vesnice, a dnes světově proslulé hotelové letovisko, kde mimo jiné pobývala Sophia Loren, Claudia Schiffer anebo Sylvester Stallone. Na západě Černé Hory je Kotorský záliv, který má stejně jako celé pobřeží příjemné klima po celý rok. Díky své jedinečné poloze je Kotor zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Se svým fjordovým vzhledem je zátoka označována za nejjižnější fjord v Evropě. Nachází se zde mnoho památek a také zbytky bývalých vládců zálivu jako byli Ilyrové, Římané, Benátčané, Francouzi anebo rakouští Habsburkové.

  Ubytování v Černé Hoře - ilustrační fotografie

  Na pobřeží se nacházejí antická města jako Bar, Budva, Herceg Novi nebo Petrovac a stará rybářská a námořní místa jako je Baošići, Prcanj, Pržno, Risan a Rose. Ale i vnitrozemí nabízí národní parky (Biogradska gora, Durmitor, Lovcen a Orje) s kaňony, horami a jezery. Národní park Durmitor je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO, v Biogradske Goře se nachází jeden z posledních tří pralesů v Evropě a 78 km dlouhá soutěska Tara je nejdelší a nejhlubší (1300 m) soutěskou v Evropě. Vychutnejte si také v horských vesničkách místní pochoutky jako jsou např. šunka, sýr, med a slivovice.

  Každý region má své vlastní kouzlo. V Kotoru existuje několik klášterů a poutních míst, malebná městečka se nacházejí u zátoky a je zde dokonce i klášterní ostrov Sveti Djorde. Město Herceg Novi nabízí mnoho historie, Tivat má zase mezinárodní letiště. Zajímavá je samozřejmě oblast Jadranu s městy Bar a Budva, kde také leží černohorská turistická centra. Nejjižnějším letoviskem na pobřeží je Ulcinj, nedaleko hranic s Albánií. Nachází se zde i nejdelší pláž v Černé Hoře. Jezero Skutari je díky velkému množství ryb rájem pro rybáře z celého světa. Dnešním hlavním městem je Podgorica, předtím to byla Cetinje a obě města stojí za vaši návštěvu. Druhé největší město v zemi je Nikšić, ze kterého pochází také slavné pivo Nikšićko.

  Ubytování v Černé Hoře - ilustrační fotografie

  Zalesněné oblasti se nacházejí v Pljevlje, na nejzazším severozápadě země v blízkosti Bosny a Hercegoviny. Vzhledem k tomu, že Černa Hora není příliš velká, můžete si také udělat malý výlet do hor. Nejvýše položené místo Žabljak se nachází v národním parku Durmitor a je ideální pro zimní sporty. V Černé Hoře se návštěvníci budou těžko nudit. Díky své pestrosti nabízí mnoho možností k zábavě. Ať už ležet na pláži, rafting, surfing, lyžování, potápění, pěší turistiku nebo plachtění. Můžete zde i teoreticky spojit dopolední koupání v Jaderském moři a odpolední lyžování na Durmitoru.

  Hlavní koupací sezóna je od konce května do září, s teplotou vody od 20°C (cca 25°C v červenci). Pokud si chcete jen odpočinout, můžete relaxovat u krásné pláže nebo hotelového bazénu. Můžete se zúčastnit folklorního večera nebo navštívit některý z mnoha místních festivalů. Pokud se do Černé Hory vydáte vlastním autem přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko, budete míjet Salcburk, Villach, Lublaň, Záhřeb, Split a Dubrovník. Z Prahy tak do Podgorici pojedete asi 1600 km. Celá trasa je zpoplatněná, v Rakousku je třeba ještě vzít v úvahu náklady na dálniční známku. Zejména v letních měsících nebo o víkendech je tato cesta notoricky přetížená, dopravní zácpy u Tauernského a Katschbergského tunelu jsou často kilometry dlouhé.

  Pokud budete poslouchat dopravní hlášení, měli byste se vydat jinou trasou, např. tou "pohodovou", kterou doporučuje ADAC. Ta vede přes Passau, Linz, Graz, Maribor do Záhřebu. Ze Záhřebu máte na výběr pokračovat přes Karlovac nebo přes Sarajevo a Foca až do Slavonski Brodu, do Humu v Černé Hoře. Cesta přes Srbsko má jeden háček: můžete se potýkat s dopravním značením v srbské písmu cyrilice, ale opravdu nádherné scenérie vám to jistě vynahradí. V Černé Hoře vám bude naúčtována ekologická daň za použití silniční sítě. Tuto daň je možné uhradit prostřednictvím nákupu dálniční známky na hraničních přechodech. Viněta je platná pro automobily, motocykly a obytné vozy do 5 tun, platí 1 rok a stojí cca 10 €.

  Ubytování v Černé Hoře
  Kontakty

  Call Centrum 222 745 416

  Po - Pá 8:00 - 18:00

  Chomutov 474 721 045

  Po - Pá 9:00 - 16:00

  Členství v organizacích

  Vyhledávání objektu
  Z aktuální nabídky ubytování v Černé Hoře vybíráme

  Budva

  Hotel Slovenska Plaza
  objekt Hotel Slovenska Plaza
  termín 4.7. - 11.7.
  strava Polopenze
  osob 4
  cena 12.278,- Kč / os.

  Budva

  Hotel Slovenska Plaza
  objekt Hotel Slovenska Plaza
  termín 4.7. - 11.7.
  strava Snídaně
  osob 4
  cena 11.550,- Kč / os.

  Budva

  Hotel Slovenska Plaza
  objekt Hotel Slovenska Plaza
  termín 4.7. - 11.7.
  strava Snídaně
  osob 4
  cena 13.202,- Kč / os.
  e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

  Také provozujeme

  VLNA.cz (c) 2018