Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Dolní Rakousko autem - ubytování v Dolním Rakousku

Ubytování v Dolním Rakousku nabízíme v těchto místech

Dolní Rakousko - informace

Ubytování v Dolním Rakousku - ilustrační fotografie

Dolní Rakousko je největší spolkovou zemí v Rakousku. Na severu a severovýchodě hraničí s Českou a Slovenskou republikou a obklopuje spolkovou zemi Vídeň. Geograficky se dělí na čtyři různé části (čtvrtiny): vinnou (Weinviertel), lesní (Waldviertel), moštovou (Mostviertel) a průmyslovou oblast (Industrieviertel) na jih od Dunaje. Každý region má své vlastní kouzlo. Dolní Rakousko je především místem pro letní dovolenou. Ale dva menší lyžařské areály Pyhm-Priel a Ötscherland nabízejí klidnou zimní dovolenou daleko od známých lyžařských areálů v Rakousku.

Dolní Rakousko je sice na první pohled méně známou prázdninovou destinací, ale na druhý pohled odhalí celou řadu možností, jak přilákat své hosty. Obzvláště pro rodiny s dětmi, ale i pro sportovní nadšence, je tak skvělým místem. Dobře značené turistické a cyklistické stezky lákají k výletům do přírody. Kromě klasických sportů jako je golf, tenis nebo jízda na koni, nabízí Dolní Rakousko celou řadu trendových sportů, které potěší srdce každého sportovce. Ale i milovníci kultury si tu přijdou na své, dobře zachovalé budovy církevní i světské povahy lákají k návštěvě.

Ubytování v Dolním Rakousku - ilustrační fotografie

Při pojmu „Vinná čtvrť“ (Weinviertel) samozřejmě každého napadne víno, nikdo nebude určitě předpokládat, že se zde musí hodně plakat (německy weinen). Ale smutek stranou, samozřejmě název z turistického hlediska vyvolává pozitivní myšlenky, například ochutnávání vzorků vína u příjemných vinařů. Název také znamená příjemné posezení v zahrádkách restaurací a vinných sklípcích. Při pojmu Weinviertel dostanete také chuť na dlouhé pěší túry po vinicích a okolní loukách a lesích, ale také na procházky po vesnicích, které voní příjemně kysele po víně nebo jablečném moštu.

Mostviertel je klidný region, kterému i ve 21. století dominuje zemědělství. Především je známý pro pěstování ovocných stromů, díky čemuž získal i své jméno. Dnes má pravý přírodní mošt (džus) jen velmi málo společného se šťávou ze supermarketu. Příjemné podnebí na jih od řeky Dunaj a majestátní hory kolem Hochkaru přitahují neustále mnoho turistů.

Ubytování v Dolním Rakousku - ilustrační fotografie

Waldviertel je zemí jedinečného severského jasu, který se prolíná s jižní vroucností. Zcela nahoře, na severu Rakouska, je svět obzvláště různorodý. Pestrá nabídka přírody, zdraví, sportu, gastronomie a kultury dělají z Waldviertelu moderní rekreační oblast. Svěží a severské klima, mírné kopce, zelené louky, temné lesy, přes 1000 čistých vod a rybníků, obrovské viklany a idylická vřesoviště proslavily tento region. Živočišné a rostlinné druhy, které jsou jinde ohroženy, stejně jako sedm přírodních parků a rakouský národní park Thayatal na hranicích s Čechami, lákají k návštěvě přírody.

Rozmanitost dolnorakouských přírodních scenérií je spojena s hustou sítí turistických tras: Odhadem je turistům k dispozici 10 až 15 tisíc kilometrů značených stezek. Žluté tabule s černými písmeny a piktogramy slouží k lepší orientaci. Dokonce i dobrý výběr značených turistických tras, možnosti občerstvení a turistické „balíčky“ lákají stále více návštěvníků do turistického ráje v Dolním Rakousku.

Ti, co chtějí prozkoumat přírodních krás i kulturní památky, mají také mnoho příležitostí. Například údolí Wachau přímo u Dunaje stojí určitě za výlet. V této idylické krajině můžete z lodě pozorovat nejen půvabné vinice, ale také působivé zámky.

Ale voda hraje během dovolené v Dolním Rakousku i jinak významnou roli. Tento region má také řadu termálních lázní, které léčí nejen tělo, ale i mysl a duši.

Kromě toho Dolní Rakousko nabízí také ideální podmínky pro cyklisty. Podél Dunaje se nachází jedinečná kulturní krajina, která zve k návštěvě krásných vesnic a měst. Cyklistickou dovolenou můžete také trávit velmi inovativním způsobem. Tato spolková země má totiž v nabídce komfortní a pohodlná elektrokola.

Rakousko - kam jinam na ubytování?

Dolní Rakousko není jedinou oblastí, kde je možné se v Rakousku ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Rakouska i do následujících regionů: Burgenlandsko, Horní Rakousko, Korutany, Salcbursko, Štýrsko, Tyrolsko, Vídeň, Vorarlbersko.

Ubytování v Dolním RakouskuKontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektuZ aktuální nabídky ubytování v Dolním Rakousku vybíráme

Litschau Waldviertel

Am Herrensee
objekt Am Herrensee
termín 2.6. - 9.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 3.767,- Kč / os.
cena po slevě 3.627,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018