Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Slovinsko autem - ubytování ve Slovinsku

Ubytování ve Slovinsku nabízíme v těchto oblastech

Pokud nevíte přesně, ve které z výše uvedených oblastí leží středisko, do kterého se chystáte autem vyrazit, podívejte se na přehled všech středisek ve Slovinsku, které nabízíme.

Slovinsko autem - informace

Ubytování ve Slovinsku - ilustrační fotografie

Slovinsko je poměrně malá země - ale jak říká jedno slovinské přísloví: Všechny dobré věci přicházejí v malých porcích ... Ve srovnání s ostatními zeměmi je Slovinsko stejně tak velké jako polovina Švýcarska. Leží mezi Rakouskem, Itálií, Maďarskem a Jaderským mořem. I přes svou poměrně malou rozlohu, je Slovinsko bohaté nabídkou pro návštěvníky. Na rozdíl od téměř všech ostatních zemí v Evropě nabízí skvělý mix historie, přírody, kultury, památek, aktivit, sportu a odpočinkových možností. Má pro každého něco: majestátní Alpy s hlubokými ledovcovými údolími, křišťálově čisté řeky a jezera, tajemné krasové jeskyně, teplé Jaderské moře s plážemi a mnoho dalšího.

Během dovolené si můžete prohlédnout podsvětí jeskynního systému Postojna, na čistém horském vzduchu v národním parku Triglav vyzkoušet horské túry, pokořit vrcholky Julských Alp a užít si kulturní poklady mnoha středověkých měst a obcí. Pokud hledáte levné, tiché a klidné místo pro vaši dovolenou s horami a jezery, pobřežím Středozemního moře, zasněženými lyžařskými středisky, termálními lázněmi, středověkými městy plných kulturních památek, hrady a kostely, pak navštivte Slovinsko.

Ubytování ve Slovinsku - ilustrační fotografie

Žlutá je barva slunce, které „hladí“ malebná přímořská městečka na Jadranu a které prospívá v krasu bohatých olivových hájů a vinic. Mezi jeho kořeny je ukrytý unikátní krápníkový svět, které patří mezi nejlepší na světě. Ve slovinském krasu se nachází více než 6000 jeskyní a dolin, a celkem deset těchto děl přírody je zpřístupněno veřejnosti.

Každý kilometr na slovinském pobřeží přináší nová překvapení pro návštěvníky. Obzvláště stojí za vidění města Piran, Izola a Koper s fantasticky zachovalými středověkými benátskými jádry. Přímořské letovisko Portorož s moderními hotely, velkým přístavem, letištěm a termálními lázněmi. Strmé pobřeží u Strunjanu, které je s 80 metry nejvyšší a nejzajímavějším útesem na Jadranu. Solné pánve Sečovlje, které vznikly již ve 13. století a od té doby se z nich získává mořská sůl.

Na pobřeží najdete také hřebčín, kde již od roku 1580 chovají slavné lipicány. Působivé, ale přesto poměrně lehké ke zdolání jsou vrcholky Julských Alp, pohoří Karavanky, Kaminských a Štýrských Alp, které lákají na turistiku a horolezectví. Na úpatí nejvyšší slovinské hory Triglav (2 864 m) se nachází stejnojmenný národní park, ve kterém se nachází půvabné údolí sedmi jezer s křišťálově čistou vodou. Na okraji národního parku se nachází světově proslulé Bledské jezero, které láká svými termálními prameny, přírodními a kulturními památkami a 27-jamkovým golfovým hřištěm již přes sto let turisty z celého světa. Bovec - v centru malebného údolí Soča - je mezinárodní středisko pro kajakáře, kanoistiku a rafting, kde se pravidelně setkávají nejlepší světoví představitelé těchto sportů. V národním parku Triglav se u jezera Bohinj nachází největší ledovcové jezero, které je okázale obklopené panenskou přírodou mezi strmými horskými stěnami.

Ubytování ve Slovinsku - ilustrační fotografie

Světově proslulá jsou lyžařská střediska Kranjska Gora se sjezdovkami Světových pohárů, Planica - místo konání mistrovství světa ve skocích na lyžích s největším můstkem na světě, a Pokljuka s mezinárodními běžkařskými a biatlonovými závody. V evropském srovnání je Slovinsko je poměrně malá ale zato významná země, a totéž platí i pro města. Například hlavní město Ljubljana má bohatou kulturní historii a architekturu, která sahá od antiky přes baroko, renesanci, secesi až k postmodernismu. Je to ideální výchozí bod k poznání Slovinska. Na východě země, jen asi 18 km od rakouských hranic, se nachází atraktivní Maribor, známý pro své opery, muzea a galerie. Staré město podél řeky Dráva je známé pro své více než 400 let staré vinice a vynikající víno, které se z nich vyrábí. Blízko leží také Ptuj, jedno z nejstarších měst ve Slovinsku a pokladnice kulturních dějin.

15 slovinských lázní po celé zemi nabízí vynikající příležitost poznat rozmanitost krajiny, slovinskou kuchyni a kulturu. Ať už dáváte přednost relaxaci v klidu nebo chcete strávit aktivní dovolenou, sanatoria a lázně s termálními prameny, které jsou teplé 27 - 38°C, nabízejí nepřeberné množství možností pro výlety, sportovní aktivity nebo pro relaxaci. Nejlepší způsob, jak poznat Slovinsko, je autem. Do země vedou velké dálnice z Itálie, Rakouska a Chorvatska. Z Itálie je 61 hraničních přechodů, 47 z Rakouska, 4 z Maďarska a 34 z Chorvatska. Z německého Mnichova se do Lublaně dostanete nejlépe přes Salcburk, tauernskou dálnici a Karananský tunel a to za 4 hodiny jízdy. U tunelu se platit mýtné cca 6,50 €, kdo chce ušetřit tento poplatek, může jet také přes alpský průsmyk Korensko sedlo.

Ve Slovinsku je i během dne povinné svícení, měli byste mít sebou sadu náhradních žárovek. Nejvyšší rychlost na dálnici je 130 km/hod, ve městě 50 km/h a jinak 90 km/hod. Na rychlostních silnicích se může jet i 100 km/hod. V zimě musejí mít všechny zimní pneumatiky hloubku min. 4 mm nebo musíte mít letní pneumatiky s hloubkou 4mm a sněhové řetězy v kufru. Pokud máte ale špatné pneumatiky, hrozí vám velmi vysoká pokuta! Limit alkoholu v krvi je 0,5 promile. Při couvání musíte zapnout výstražná světla. Od roku 2008 je také potřeba dálniční známky, ta je buď na týden, na měsíc nebo na rok.

Ubytování ve Slovinsku
Kontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektu
Z aktuální nabídky ubytování ve Slovinsku vybíráme

Slovinské Přímoří

Villa Barin
objekt Villa Barin
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 14.597,- Kč / os.
cena po slevě 14.441,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018