Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Portugalsko autem - ubytování v Portugalsku

Ubytování v Portugalsku nabízíme v těchto oblastech

  Pokud nevíte přesně, ve které z výše uvedených oblastí leží středisko, do kterého se chystáte autem vyrazit, podívejte se na přehled všech středisek v Portugalsku, které nabízíme.

  Portugalsko autem - informace

  Ubytování v Portugalsku - ilustrační fotografie

  Portugalsko je geograficky nejzápadnější země v Evropě a nabízí mnohem více než jen jižní rekreační středisko Algarve. Portugalský venkov se pomalu měnil a utvářel dle kultury a lidí, kteří zde žijí. Od severu k jihu Portugalska vás ohromí velkolepá pobřežní scenérie, historická města, rybářské vesnice a opuštěné vegetace, které jsou podobné severozápadní špičce Pyrenejského poloostrova. Sever ovládá pohoří Sierra de Estrela na jehož svazích jsou středověké hrady a vesnice obklopené vinicemi. V jižním vnitrozemí najdete obrovskou rovinu, kde vás okouzlí práh mezi Evropou a Afrikou.

  Atlantické pobřeží Portugalska je ideální pro všechny druhy aktivního odpočinku, členité pobřeží je rájem pro plavce a rekreanty. Algarve, je nejznámější prázdninovou destinací. Absolutně nejoblíbenější v oblasti pláží je známé stříbrné pobřeží v centru Iráku, severně od Lisabonu. Zde najdete prázdné, široké, písečné pláže, které strávíte dovolenou snů. Moderní turistická střediska vás budou motivovat k plážovému volejbalu, tenisu, potápění, surfování a šnorchlování. Ve vnitrozemí stříbrného pobřeží začíná původní skutečné Portugalsko. Mírné svahy vinic přechází do strmých, až do výšky 2000 metrů vysokých vrcholků pohoří Sierra de Estrela, jde-li o zvýšení, stoupání se dá překonat i na kole.

  Ubytování v Portugalsku - ilustrační fotografie

  Portugalsko má pestrou historii, která přinesla zemi bohatý poklad staveb ze všech epoch a velmi bohatý kulturní život. Této skutečnosti si jistě povšimnete během návštěvy v Lisabonu, což je zároveň hlavní město země. Kulturní a politické centrum země se představuje od času Expo 1998 v novém světle, aniž by bylo zanedbáno staré město Alfama s labyrintem úzkých uliček a historických náměstí. Nad městem Castelo de Sao Jorge se nabízí nejlepší výhled na Lisabon.

  Okres Belem nabízí návštěvníkům bohaté kulturní a historické památky, které byly vytvořeny v době rozkvětu města před zemětřesením v roce 1755. Není zde vidět ani tolik kultury portugalské říše, jako římských a maurských dobyvatelů, kteří vládli části země po dlouhou dobu. Druhé největší město a centrum severu je Porto. Město je proslulé pro své sladké víno. Naleznete zde malebné náměstí a mnoho architektonicky zajímavých ulic. Katedrála Sé s impozantním interiérem románského období, zároveň spolu s věží Igreja dos Clerigos, jsou dominantou města. Region kolem Porta je charakterizován svou vegetací, která je v Portugalsko téměř po celý rok. A pokud byste měli možnost v Portugalsku slavit s obyvateli rybářské vesnice jeden z nejznámějších festivalů, nenechte si ujít tuto šanci, naučíte se portugalský způsob života, pití portského vína a jezení sušených ryb.

  Ubytování v Portugalsku - ilustrační fotografie

  V Portugalsku se schází tři klimatické oblasti: středozemského moře, Atlantiku a kontinentálního klima. Severozápadní pobřeží atlantského oceánu se vyznačuje mírným a vlhkým počasím po celý rok. V létě se můžou na jihovýchodě dostavit velká horka. Když jdete dále do vnitrozemí, klima je kontinentální. Léta jsou velmi suchá a horká, zimy mírné a deštivé, v horách Sierra de Estrela pravidelně sněží. Horká léta s malým mořským větrem, to jsou ideální podmínky pro odpočinkovou dovolenou u moře. Pro sportovní aktivisty a kulturní zajímavosti je zima skoro stejně dobrá jako dovolená na jaře nebo na podzim.

  Ubytování v Portugalsku
  Kontakty

  Call Centrum 222 745 416

  Po - Pá 8:00 - 18:00

  Chomutov 474 721 045

  Po - Pá 9:00 - 16:00

  Členství v organizacích

  Vyhledávání objektu
  Z aktuální nabídky ubytování v Portugalsku vybíráme

  Algarve

  Penina
  objekt Penina
  termín 5.5. - 12.5.
  strava bez stravy
  osob 4
  původní cena 8.237,- Kč / os.
  cena po slevě 7.146,- Kč / os.

  Algarve

  T3 Paraíso Do Golf
  objekt T3 Paraíso Do Golf
  termín 5.5. - 12.5.
  strava bez stravy
  osob 4
  původní cena 7.155,- Kč / os.
  cena po slevě 5.636,- Kč / os.

  Algarve

  Apartment Madeleine T2
  objekt Apartment Madeleine T2
  termín 5.5. - 12.5.
  strava bez stravy
  osob 4
  původní cena 5.539,- Kč / os.
  cena po slevě 4.495,- Kč / os.
  e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

  Také provozujeme

  VLNA.cz (c) 2018