Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Belgie autem - ubytování v Belgii

Ubytování v Belgii nabízíme v těchto oblastech

Pokud nevíte přesně, ve které z výše uvedených oblastí leží středisko, do kterého se chystáte autem vyrazit, podívejte se na přehled všech středisek v Belgii, které nabízíme.

Belgie autem - informace

Ubytování v Belgii - ilustrační fotografie

Snad jsou to tajemné bažinaté krajiny Hautes Fagnes („vysoké bažiny“) nebo čarovná dunová krajina u Severního moře, které dělají z Belgie lákadlo pro turisty. Každopádně zde návštěvníci naleznou také romantická stará města, moderní metropole a bohatý kulturní život. Po vlastní ose sem míří tisíce turistů, aby poznávali krásy, které jsou jim zde nabízeny v podobě historických památek.

Hlavním městem a centrem všeho dění je Brusel. Kolem zajímavého náměstí v centru města je postaveno několik historických staveb. Každý návštěvník se zde zastaví, aby si prohlédl gotickou radnici, barokní domy nejmocnějších cechů a nádhernou stavbu Halle au Pain, která je dnes sídlem městského muzea. Máte rádi lesk a krásu diamantů? Pak musíte navštívit město Antverpy jež je po staletí centem obchodu s diamanty. Toto přístavní město bylo v 17. století domovem belgického malíře Petra Pavla Rubense a tak na jeho obrazy a sochy narazíte v různých kostelech města a nebo v Rubenshuis, což je městský palác ve kterém malíř žil až do své smrti.

Ubytování v Belgii - ilustrační fotografie

„Benátkami severu“ je nazýváno překrásné obchodní město Bruggy, které je protkané mnoha kanály a mosty. Historické jádro města je téměř zcela zachované a návštěvníci se zde mohou ponořit do atmosféry pozdního středověku. Také v přístavním městě Gent čeká na turisty středověká část, ale také je překvapí šarmem čilého moderního velkoměsta.

V Belgii, ale nenaleznete jen památky. Mnoho turistů sem přijíždí vlastím automobilem, aby zde strávili dovolenou dle svých představ. Užili si z široké nabídky sportovních aktivit, kterých se zde nabízí opravdu spoustu. V každém z regionů se upřednostňují různé sporty a tak si stačí vybrat co na své dovolené chcete podnikat. Na pobřeží je poptávka po vodních sportech. Pokud patříte mezi začátečníky nemusíte zoufat. Na pobřeží Severního moře je několik škol výuky surfování, jachtingu nebo vodního lyžování. Pláže jsou písečné, často jsou lemované dunovými pásy a jsou připravené pro návštěvníky lačnící po slunění a koupání.

Ubytování v Belgii - ilustrační fotografie

Ardeny a Hautes Fagnes lákají k turistice a jízdě na kolech. Putování krajinou Hautes Fagnes je však na mnohých místech povoleno pouze s průvodcem, neboť je oblast chráněným územím. V zimním období je ve vyšších polohách za příznivých sněhových podmínek připraveno také mnoho běžeckých stop. Mezi velmi oblíbené sporty patří i sjíždění řek na kanoích, kde za teplých letních dnů navíc dostanete osvěžení v podobě mírných vodních peřejí.

Cyklisté si mohou vychutnat mírné kopce Nízkých Arden a pro vyznavače horských kol jsou připraveny trasy v pohoří Eifel. Pokud byste volili raději klidnější dovolenou a k tomu i přiměřený sport, můžete využít atraktivní golfová hřiště, která jsou po Belgii téměř všude.

Při návštěvě Belgie je skoro povinná prohlídka alespoň jednoho z mnoha pivovarů, které zemi proslavily. Kromě celostátních velkých podniků jakým je např. Interbrew, je snad v každé vesnici jeden zavedený malý pivovar, který vaří pivo podle svých přísně utajovaných receptur. Údajně se zde nachází více jak 400 pivovarů. Téměř ve všech je možnost prohlídka, na jejímž závěru samozřejmě nesmí chybět ani ochutnávka. Výběr z pivních druhů je opravdu pestrý a tak můžete ochutnat od světlého piva s lehkou příchutí karamelu až po tmavá, kořeněná piva, od mladého pšeničného piva, které je okořeněné koriandrem nebo pomerančovou kůrou, až po pivo, které je dochucené medem.

Belgická města mají své kalendáře přeplněné také kulturními akcemi. Největší výběr lze přirozeně očekávat ve větších městech, jakými jsou např. Antverpy, Gent, Bruggy a hlavně hlavní město Brusel. Zde je každodenní nabídka hudebních a dalších představení, která se odehrávají v různých klubech, hospodách, divadelních a koncertních sálech po celém městě. Slyšet můžete rytmy od Live – Jazz v Chez Lagaffe až po žhavou salsu nebo sambu v Exito 13. Návštěvníci pak mohou den zakončit v jedné z mnoha výtečných restaurací.

Ubytování v Belgii
Kontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektu
Z aktuální nabídky ubytování v Belgii vybíráme

Flandry

Blutsyde Promenade
objekt Blutsyde Promenade
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 2.963,- Kč / os.
cena po slevě 2.853,- Kč / os.

Flandry

New Village Park
objekt New Village Park
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 6.034,- Kč / os.
cena po slevě 5.810,- Kč / os.

Flandry

Type Flores
objekt Type Flores
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 7.465,- Kč / os.
cena po slevě 5.661,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018