Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Tyrolsko autem - ubytování v Tyrolsku

Ubytování v Tyrolsku nabízíme v těchto místech

Tyrolsko - informace

Ubytování v Tyrolsku - ilustrační fotografie

Tyrolsko či Tyroly (německy Tirol) je spolková země na západě Rakouska, jehož metropolí a současně největším městem je Innsbruck. Jedná se o severní část původně většího Tyrolska, jehož zbytek (Jižní Tyrolsko) náleží od 10. září 1919 Itálii.

Prakticky celé rozlehlé území spolkové země Tyrolsko zabírají Alpy a dělí na dvě části: větší Severní Tyrolsko (německy Nordtirol) v západním výběžku Rakouska a menší Východní Tyrolsko (Osttirol). Tyto části jsou navzájem odděleny Salcburskem a již zmiňovaným Jižní Tyrolskem v Itálii. Na hranicích Východního Tyrolska se sousední spolkovou zemí Korutany v národním parku Vysoké Taury, se nachází nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner (3.797 metrů).

Ubytování v Tyrolsku - ilustrační fotografie

Pro Tyrolsko je velmi významným zdrojem příjmů turistický ruch a ubytování. Široké a hluboké údolí řeky Inn tvoří přirozenou hranici mezi vápencovými Alpami na severu a rulovými středními Alpami. V tomto údolí je také soustředěna většina obyvatel Tyrolska, což si vyžádalo i zvýšený rozvoj dopravy. Proto zde byla zavedena před více než sto lety železniční trať a v současnosti také významná dálnice A12 (E60). Řeka Inn, která za staletí toto údolí vytvořila, protéká i Innsbruckem.

Ubytování v Tyrolsku, úžasném horském světě, který svou charakteristikou připomíná italské Dolomity, nabízejí jedinečný mix podmanivé krásy, několika horských velikánů, přesahující svou výškou 3.000 metrů, a okouzlující krajiny musí zákonitě uspokojit všechny požadavky na příjemně strávenou dovolenou v Rakousku v kterémkoliv ročním období. Vzhledem k tomu, že hory zabírají velkou většinu Tyrolska, o ubytování tady mají v zimě enormní zájem především lyžaři, snowboardisté a běžci na lyžích. V létě jsou naopak ubytovací zařízení v Tyrolsku oblíbenou základnou pro příznivce vysokohorské pěší turistiky, horské cyklistiky a v neposlední řadě téže mezi horolezci.

Ubytování v Tyrolsku - ilustrační fotografie

Tyrolsko se může pyšnit celou řadou známých lyžařských středisek, mezi které patří například světoznámý Kitzbühel a nedaleko ležící Kirchberg, ubytování v okolí ledovce Pitztal a údolí Stubaital nedaleko Innsbrucku, které se také může pyšnit svým ledovcem. Výborné podmínky pro alpské lyžování a další zimní sporty najdou turisté například v údolí Ötztal - Sölden, oblíbené lyžařské oblasti Zillertal s ledovcem Hintertux, v okolí střediska St. Anton am Arlberg v Arlbergu nebo v Sankt Johann in Tirol. Všechna zmiňovaná střediska nabízejí svým návštěvníkům vedle široké možnosti ubytování v apartmánech, penzionech a rekreačních domech také dokonale upravené lyžařské svahy, spoustu doplňkových aktivit po lyžování a samozřejmě též vysoký komfort poskytovanýc služeb.

Sjezdové lyžování ale není jediný zimní sport, kvůli kterému patří ubytování v Tyrolsku k těm nejoblíbenějším z celého Rakouska. Provozovatelé zdejších lyžařských vleků mysleli i na příznivce snowboardingu a freeridery. K nejnavštěvovanějším funparkům a snowparkům Tyrolska patří například K-Park v Kühtai, rozlehlý park v Kaunertalu, Skyline Park nedaleko zdejší metropole Innsbruck a Funpark v Ischglu.

Po náročném dni stráveném lyžováním na zdejších svazích si každý může odpočinout a zrelaxovat v některém z lázeňských míst v Tyrolsku, mezi které patří kupříkladu Ladis se svým sirnatým minerálním pramenem, vyhlášené lázeňské městečko Kufstein nebo Bad Häring s prameny o teplotě kolem 35 stupňů. Kvůli příjemnému posezení a zahřátí se během lyžování není třeba vracet se na ubytování, rychlou regeneraci přímo na sjezdovkách umožní slunné terasy horských chat s pestrou nabídkou chutných pokrmů.

Kdo zvolí ubytování v Tyrolsku během léta, bude mít na vlastní oči možnost poznat množství přírodních krás a úkazů, které Tyrolsko svým návštěvníkům nabízí. K dispozici tady mají více než 15.000 kilometrů značených turistických tras, které je provedou všemi kouty této podmanivé alpské přírody. Nejznámější trasou je téměř 1.500 kilometrů dlouhá stezka Adlerweg. Skoro 1.000 kilometrů stezek pro cyklisty pak zaručuje skvělou zábavu a aktivní odpočinek ve vysokohorském prostředí rakouských Alp. Kdo se na vyjížďky do hor necítí, může využít poměrně rovnou cyklotracu podél Drávy. Ta se kroutí podél toku řeky v délce asi 350 kilometrů a cyklisté na ní najdou množství odpočívadel a dalších atrakcí. Je tedy ideálním místem pro aktivní cyklistickou dovolenou pro rodiny s dětmi, které se mohou z blízkého ubytování vydávat na cyklovýlety přesně jak potřebují.

Největší tyrolské jezero Achensee, které měří na délku úctyhodných 9 kilometrů, je díky své velikosti oblíbeným cílem plachtařů a příznivců windsurfingu. Ti pak nejčastěji míří na ubytování do městečka Achenkirch am Achensee. Příznivci lezení si zase dávají dostaveníčko v městečku Imst. Ve spolkové zemi Tyrolsko si každý příznivec horolezectví můžete vybrat z celé řady lezeckých tras zajištěných lany a žebříky.

Rakousko - kam jinam na ubytování?

Tyrolsko není jedinou oblastí, kde je možné se v Rakousku ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Rakouska i do následujících regionů: Burgenlandsko, Dolní Rakousko, Horní Rakousko, Korutany, Salcbursko, Štýrsko, Vídeň, Vorarlbersko.

Ubytování v TyrolskuKontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektuZ aktuální nabídky ubytování v Tyrolsku vybíráme

See im Paznauntal

Voräule
objekt Voräule
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 2.516,- Kč / os.
cena po slevě 2.231,- Kč / os.

Aschau im Zillertal

Kopp Armin
objekt Kopp Armin
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 4.252,- Kč / os.
cena po slevě 3.621,- Kč / os.

Aschau im Zillertal

Kopp Armin
objekt Kopp Armin
termín 7.7. - 14.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 5.159,- Kč / os.
cena po slevě 4.072,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018