Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Chorvatsko autem - ubytování v Chorvatsku

Ubytování v Chorvatsku nabízíme v těchto oblastech

Pokud nevíte přesně, ve které z výše uvedených oblastí leží středisko, do kterého se chystáte autem vyrazit, podívejte se na přehled všech středisek v Chorvatsku, které nabízíme.

Chorvatsko autem - informace

Ubytování v Chorvatsku - ilustrační fotografie

K nejoblíbenější turistické destinaci u Středozemního moře patří vedle Itálie nejen mezi českými turisty populární Chorvatsko. Dokonce se dá říci, že Češi pomohli světu jeho jedinečné Jadranské pobřeží a Chorvatsko samotné objevit. Na pobyty nejen vlastní dopravou jezdíme do chorvatských ubytování již úctyhodných sto let! Nekonečně dlouhé pobřeží s mnoha přilehlými ostrovy nabízí pro každého turistu něco a zaručeně okouzlí i vás. Velkou výhodou této jihoevropské země na břehu Jaderského moře je skutečnost, že do Chorvatska se turisté dostanou z Čech pohodlně vlastním autem. Pokud však upřednostňujete leteckou dopravu, i to je možné. Letiště ve městech Rijeka, Zadar, Split nebo Dubrovník mají v posledních letech velký podíl na stoupajícím počtu turistů, kteří Chorvatsko navštíví. Velkou měrou přispívá také obrovský výběr ubytovacích zařízení. Hotely, menší penzióny, apartmány, studia či soukromé pokoje: výběr je tak bohatý, že už bude záležet jen na vás, co od své dovolené v Chorvatsku očekáváte.

Kdybychom se měli zaměřit na to, čím vlastně Chorvatsko turisty tak přitahuje, tak jedním z nejdůležitějších faktorů je bezesporu průzračně čisté Jaderské moře. Na žádném jiném místě v Evropě není voda tak čistá jako právě v Chorvatsku. Naše putování po těch nejvyhledávanějších turistických střediscích chorvatského pobřeží bychom měli začít na Istrii. Tento největší jadranský poloostrov v sobě skrývá malebné zátoky, většinou zalesněné, a známá letoviska Medulin, Poreč, Rovinj, Rabac nebo Pula. Mnoho míst, která jsou zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, tu během svého pobytu u moře na severochorvatské Istrii navštíví každým rokem tisíce turistů.

Ubytování v Chorvatsku - ilustrační fotografie

Pokračujeme dále na jih, do Dalmácie. Její pobřeží je tak dlouhé, že se v katalozích ubytování obvykle ještě dále dělí na severní Dalmácii, střední Dalmácii a konečně jižní Dalmácii. Zde si můžete vybrat apartmány a další možnosti ubytování buď v menších rybářských vesničkách, kde není tolik živo, nebo ve větších městech, jakými jsou například Trogir či již zmiňovaná města Split nebo Dubrovník. Dubrovník je navíc jedním z těch míst v Chorvatsku, která jsou zařazena na seznamu UNESCO. Ve všech městech se na vašem ubytování určitě budete cítit spokojeni a strávíte u moře v Chorvatsku příjemnou dovolenou.

Další částí Chorvatska, ležící na jih od Dalmácie, je Kvarnerská riviéra. Ta zahrnuje i mezi turisty velmi oblíbené ostrovy Krk, Rab, Pag nebo Lošinj. Každý z těchto ostrovů má své nezaměnitelné kouzlo. Příroda a pobřeží jednotlivých ostrovů je velmi rozmanitá a proto bývá doporučováno, aby se turisté před cestou do této části Chorvatska nejprve o jednotlivých místech informovali a pak pro své ubytování na některém z chorvatských ostrovů vybrali ten pravý.

Ubytování v Chorvatsku - ilustrační fotografie

Mezi jednoznačné favority na pomyslném turistickém nebi ostrovů Chorvatska patří ostrov Rab. Údajně nejkrásnější písečné pláže na celém chorvatském pobřeží a mnoho slunečných dní v roce se řadí k hlavním důvodům, proč právě do jeho prázdninových středisek podél pobřeží pravidelně přijíždějí do nejrůznějších možností ubytování tisíce turistů. Ostrov Krk je zase známý především městy Baška, Malinska a hlavním městem Krk. Zdejší pláže jsou především oblázkové, které jsou pro Chorvatsko chrakteristické, takže se obvykle doporučuje obuv do vody. Na ostrově Lošinj se zase setkáte s bujnou vegetací. Během svého pobytu v Chorvatsku na ostrově Lošinj byste určitě měli městečko Mali Lošinj, které má překrásné hlavní náměstí. U severní hranice regionu severní Dalmácie pak leží ostrov Pag. Na něm je skutečným turistickým magnetem pláž Zrce, jež se nachází asi 2 km od města Novalja. Pokud patříte mezi návštěvníky, kteří zvolili pro své letní ubytování právě Chorvatsko a netouží po klidné dovolené, ale naopak mají rádi živá a pulzující letoviska, která neusínají ani po setmění, je tato oblast skvělým místem pro ubytování právě pro vás. Pravidelně se tady pořádají velkolepé párty a i to je důvodem, proč se mu přezdívá chorvatská Ibiza.

Další ostrovy, na které narazíte během cesty na jih podél pobřeží Chorvatska, jsou Brač, Hvar a Korčula. Na ostrově Brač je turistickou atrakcí pláž Zlatni rat (Zlatý mys), která se mění podle proudů a větru. Ostrov Hvar se zase stal místem setkávání smetánky a tak zde v letních měsících kotví mnoho luxusních jachet. Ostrov Korčula je často také nazýván Malý Dubrovník. Má překrásné středověké městské centrum s mnoha pamětihodnostmi, které určitě stojí za to během pobytu tomto regionu Chorvatska navštívit. Údajně se zde narodil známý mořeplavec Marco Polo.

Na poměrně malém území Chorvatska se nalézá též obdivuhodný počet národních parků. Celkem jich máte možnost vidět a samozřejmě též navštívit osm. Jaderskému moři dominuje Národní pak Kornati. Je to nejpočetnější a nejvíce členěná skupina ostrovů Středozemního moře. Zhruba 140 neobydlených ostrovů, ostrůvků a útesů nabízí turistům pravý labyrint z moře a skal, který proslavil Chorvatsko daleko za jeho hranicemi díky skaliskům s neobvyklými formacemi. Souostroví Kornati je ostatně také oblíbeným výletním místem v Chorvatsku pro mnoho námořníků.

Za nejkrásnější a nejznámější národní park Chorvatska pak platí Národní park Plitvická jezera, jež byl plným právem zařazen na Seznam památek světového dědictví UNESCO. Nachází se v blízkosti důležité dopravní spojnice mezi Záhřebem a Dalmácií. Jak už název napovídá, jeho největší pozoruhodností jsou unikátní jezera. Jedná se 16 nádherných jezer, které jsou vzájemně propojeny vodopády. Návštěvníků tu bývají nabízeny prohlídky místní krajiny ve speciálních panoramatických vozech nebo ve člunech.

Co říci o Chorvatsku na závěr? I když co do rozlohy svého území nepatří Chorvatsko mezi velké země, má obrovské bohatství, ukryté v jeho duši. Tou duší je okouzlující příroda, úchvatné moře a jedinečná atmosféra.

Ubytování v Chorvatsku
Kontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektu
Z aktuální nabídky ubytování v Chorvatsku vybíráme

Chorvatské ostrovy

Objekt HR4240.100
objekt Objekt HR4240.100
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 6.692,- Kč / os.
cena po slevě 4.793,- Kč / os.

Severní Dalmácie

Solaris Camping Resort
objekt Solaris Camping Resort
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 12.007,- Kč / os.
cena po slevě 6.004,- Kč / os.

Severní Dalmácie

Solaris Camping Resort
objekt Solaris Camping Resort
termín 7.7. - 14.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 12.007,- Kč / os.
cena po slevě 8.573,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018