Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Itálie autem - ubytování v Itálii

Ubytování v Itálii nabízíme v těchto oblastech

Pokud nevíte přesně, ve které z výše uvedených oblastí leží středisko, do kterého se chystáte autem vyrazit, podívejte se na přehled všech středisek v Itálii, které nabízíme.

Itálie autem - informace

Ubytování v Itálii - ilustrační fotografie

Itálie patří nejen mezi turisty z České republiky k velmi vyhledávaným turistickým destinacím a její popularita může směle soutěžit s oblíbeným Chorvatskem. Italský životní styl, nádherná příroda a dobré víno a jídlo jsou hlavními lákady, za nimž do Itálie rádi opakovaně přijíždějí návštěvníci nejen z Evropy, ale dokonce z celého světa.

Stále populárnější pobyty v Itálii s vlastní dopravu se staly žádanými hlavně kvůli nízkým cenám za ubytování a další doplňkové služby a též možnosti vyrazit z Čech po vlastní ose. Na své cestě na jih Evropy můžete zažít spoustu dobrodružství, ke kterým se ve vzpomínkách budete s úsměvem vracet. K ubytování v Itálii neodmyslitelně patří nejrůznější studia a apartmány, která jsou v Itálii často nazývána podle počtu místností jako mono, bilo, trilo a tak podobně. Pro náročnější klientelu jsou pak samozřejmě k dispozici dobře vybavené hotely. Co vás ale naprosto ohromí je přívětivost Italů, kteří si svých návštěvníků váží a nezřídkakdy se k nim chovají tak, jako by byli součástí jejich vlastní rodiny.

Ubytování v Itálii - ilustrační fotografie

Itálie se může, díky své poloze, pyšnit velice rozdílnými typy krajin na poměrně malém území. Na samotném severu, nedaleko hranic s Rakouskem, nalezneme zasněžené alpské vrcholky, nádherná křišťálově čistá jezera a během léta rozkvetlá a vonící zelená údolí. Začneme tedy na severu Itálie. V tomto regionu mohou turisté trávit svou dovolenou v typicky alpské krajině, která je mezi příznivci zimních sportů proslulá svými světoznámými lyžařskými oblastmi. V létě pak láká návštěvníky k horským túrám po úchvatné krajině Dolomit, jak se zdejší pohoří nazývá.

Na úpatí Alp leží asi nejznámější italské jezero s názvem Lago di Garda. Jde o největší jezero severní části Itálie a vzhledem k perfektním povětrnostním podmínkám je Garda velice oblíbeným cílem surfařů a plachtařů. Okolní krajina jezera, u něhož volí ubytování příznivci outdooru a nejrůznějších adrenalinových sportů, okouzlí své návštěvníky svými protiklady. V dolní části, přímo u jezera, rostou palmy a panuje zde vícemnéně středomořské klima. Když se ale posuneme o pár kilometrů výše, narazíte na stráních a svazích blízkých hor na alpskou vegetaci. Dalšími výjimečnými jezery v severní Itálii jsou kupříkladu Lago di Como či jezero Lago Maggiore. Výhodou ubytování s vlastní dopravu u jezer v severní Itálii je skutečnost, že si můžete naplánovat vlastní trasu a udělat si během cesty na jih příjemnou zastávku kde jen budete chtít. Máte tak možnost poznat daleko více míst z Rakouska a samotné Itálie než v případě cestování kupříkladu autobusem, vlakem či letecky.

Ubytování v Itálii - ilustrační fotografie

Říká se, že kdo jednou vkročí do Itálie, měl by se zastavit ve městě Verona na Benátské riviéře. Město proslulo hlavně dramatem Williama Shakespeara Romeo a Julie. Každý návštěvník Verony, zajímající se o historii a kulturu Itálie, určitě touží podívat se během návštěvy Verony na proslulý Casa di Giulietta a jeho Juliin balkón.

Dalším oblíbeným turistickým cílem ve Venetu (či Benátsku) je samozřejmě jeho hlavní město Venezia (Benátky). Jde o světově proslulé ostrovní město, které funguje zcela bez silnic. Vlastně je zde pouze velké autobusové nádraží, které se nachází u vstupu na samotné ostrovy. Naleznete zde nádherné domy, náměstí, honosné paláce a kostely. Ačkoliv nejsou Benátky nikterak velké, můžete zde strávit příjemný pobyt. Pokud chcete spojit ubytování a odpočinek na pláži v severní Itálii s prohlídkou nádherných benátských památek, vyberte si ubytování v některém z nedalekých letovisek. Jako příklad ideálního výletního místa do Benátek a současně příjemného prázdninového střediska s pestrými možnostmi ubytování může sloužit Caorle, Bibione, Lignano nebo třeba Lido di Jesolo.

Když se z Dolomit a nedalekého Benátska vydáte více na jih Itálie, ráz krajiny se bude postupně měnit. Brzy uvidíte jemné kopce a cypřiše, což jsou typické znaky kraje Toskánsko. Oblast Toskánska je bohatá na kulturní památky a milovníci historie si tu během pobytu přijdou určitě na své. Světově známá města jako Florencie, Pisa, Lucca, Arezzo a Siena jsou toho důkazem.

Při návštěvě či přímo ubytování ve střední Itálii nesmíme zapomenout na hlavní město Řím. V něm nalezneme, díky jeho dlouhé historii a bohaté minulosti, bezpočet architektonických skvostů. K těm nejznámějším patří Římské fórum a Koloseum. Nejmenším státem na světě je Vatikán. Tento papežský stát se zapsal do dějin sídlem Svatého stolce. Svými kostely a paláci představuje místo, které do Itálie každoročně přiláká milióny turistů a poutníků.

K Itálii patří také několik ostrovů. Zcela na jihu Itálie najdeme největší ostrov Středozemního moře Sicílii. Velkou atrakcí tohoto ostrova jsou aktivní sopky a bohatý podmořský svět, který každoročně láká na ubytování v sicilských prázdninových střediscích spousty amatérských i profesionálních potápěčů. Potápěčské lokality na Sicílii totiž přitahují milovníky přístrojového potápění a šnorchlování z celého světa.

Druhým největším ostrovem Itálie a současně celého Středozemního moře je Sardinie. Je ostrovem nádherných pláží, divokých útesů a vysokých hor. Sardinie byla dříve nejchudší částí země, ale postupem času se zde začala budovat luxusní turistická letoviska. Šejk Aga Khana Karim tu nechal v 70. letech minulého století vybudovat luxusní letovisko Costa Smeralda. Od té doby se sem sjíždějí movití turisté ze všech koutů světa. Srdcem ostrova je letovisko Porto Cervo. Na vlastní oči se tak můžete v průběhu pobytu na italském ostrově Sardinie kochat krásou jachet a luxusních lodí, které zde kotví.

Ubytování v Itálii
Kontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektu
Z aktuální nabídky ubytování v Itálii vybíráme

Italská jezera

Falkensteiner App. Lake Garda
objekt Falkensteiner App. Lake Garda
termín 7.7. - 14.7.
strava Snídaně
osob 4
původní cena 36.390,- Kč / os.
cena po slevě 11.448,- Kč / os.

Italská jezera

Falkensteiner App. Lake Garda
objekt Falkensteiner App. Lake Garda
termín 7.7. - 14.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 33.639,- Kč / os.
cena po slevě 8.697,- Kč / os.

Italská jezera

Falkensteiner App. Lake Garda
objekt Falkensteiner App. Lake Garda
termín 7.7. - 14.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 37.307,- Kč / os.
cena po slevě 9.614,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018