Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Vorarlbersko autem - ubytování ve Vorarlbersku

Ubytování ve Vorarlbersku nabízíme v těchto místech

Vorarlbersko - informace

Ubytování ve Vorarlbersku - ilustrační fotografie

Malá, ale krásná: Nejmenší a nejzápadnější rakouská spolková země Vorarlbersko nabízí mezi Bodamským jezerem a pohořím Silvretta četné kulturní a krajinné zajímavosti. Její alemanští obyvatelé se dokonce cítí být více svázáni se švýcarskými a německými sousedy, než se zbytkem Rakouska, jsou totiž původem ze švýcarském kantonu Valais.

Země je ideální pro rodiny s dětmi, které si chtějí užívat dovolenou v okouzlující přírodě. Každé léto se zde koná mnoho festivalů a akcí i pro ty nejmenší návštěvníky. Speciální nabídky jako je dovolená na statku, rodinné hotely a hlídání dětí dělají tak Vorarlbersko ještě atraktivnější. Rozmanitá oblast s regionem Bregenzerwald, s údolími Gross- a Kleinwalsertal a Montafon je také rájem pro pěší turisty a lyžařským areálem.

Ubytování ve Vorarlbersku - ilustrační fotografie

Montafon je méně známým turistickým cílem, za zvuk svého jména vděčí spíše italské nebo švýcarské části, protože se nachází na švýcarské hranici, v jižní části Vorarlberska. Nejen název Montafon zní zajímavě, dokonce i samotný region je vítanou změnou od ostatních letovisek. Montafon je po většinu měsíců přístupný pouze od severozápadu, je izolován uprostřed hor Rätikonu, Verwallu a Silvretty.

Majestátní hory mají důležitou roli jako místo pro turistiku a horolezectví, start pro paraglidisty a především jako velkolepou kulisu pro outdoorové aktivity všeho druhu. Návštěvníci najdou na břehu Bodamského jezera výborné podmínky pro vodní sporty všeho druhu, od ježdění na nafukovací matraci, přes potápění až po surfování a plachtění. Křišťálově čistá jezera a vodní toky v horách jsou nejkrásnějšími cíli pro pěší túry a procházky. Na výběr jsou tisíce kilometrů pěších tras. Ať už se vydáte z prudkého kopce na horském kole nebo si v klidu budete projíždět údolím, výběr je jen na vás. Na golfisty zase čeká pět golfových hřišť, čtyři z nich s velkolepou kulisou Montafonu, na úpatí krásné vysokoalpsko silnice Silvretta.

Ubytování ve Vorarlbersku - ilustrační fotografie

Nesmíme zapomenout ani na zimní sporty, které jsou od prosince do března sportem číslo 1. Na svazích skiareálů v Bregenzerwaldu, Kleinwalsertalu nebo Arlbergu najdete skvělé sjezdovky a běžkařské tratě, vyzkoušet si můžete i sáňkování. V Zürs am Arlberg se dokonce každoročně setkává evropská aristokracie, zimní dovolenou ve Vorarlbersku tak můžete strávit skutečně královským způsobem.

Kromě klubů a diskoték jsou to především tradiční hospůdky, kde se lidé setkávají, aby strávili příjemný večer. Absolutním číslem 1 v trojpomezí Rakouska, Švýcarska a Neměcka je klub Prachtclub Conrad Sohm v Dornbirnu, který se nachází v bývalé výrobní hale a byl navržen umělci. Také kolem náměstí ve starém městě čeká na návštěvníky několik hospod a barů.

Bregenz je zase známý především Festivalem divadla a každoročním představením pod širým nebem na jezerním jevišti, které slibuje nezapomenutelný zážitek. Při Schubertiádě ve Schwarzenbergu vystupuje mezinárodně proslulý orchestr a sólisté s klasickým repertoárem. A co je krásnějšího, než zakončit koncertní večer vynikajícím jídlem. Mnoho vorarlberských restaurací hýčká své hosty regionální kuchyní, která je opravdu kreativní a různorodá. V malém městečku Hohenems patří místní palác mezi vynikající stavby, je považován za nejvýznamnější renesanční stavbu v západním Rakousku. Mnoho dalších hohenemských zajímavostí je spojeno s významnou roli judaismu v historii města: Židovské muzeum, židovský hřbitov anebo Salomon Sulzer Saal (bývalá synagoga).

Obec Schwarzenberg je známá pro zachovalé městské jádro, je považována za nejkrásnější a nejlépe zachovalou vesnice ve Vorarlbersku. Za návštěvu určitě stojí místní muzeum Heimaltmuseum, které nese jméno nejdůležitější osobnosti v místní historii: Angeliky Kauffmann. Umělkyně (1741-1807) je považována za portrétní malířku evropského významu.

Rakousko - kam jinam na ubytování?

Vorarlbersko není jedinou oblastí, kde je možné se v Rakousku ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Rakouska i do následujících regionů: Burgenlandsko, Dolní Rakousko, Horní Rakousko, Korutany, Salcbursko, Štýrsko, Tyrolsko, Vídeň.

Ubytování ve VorarlberskuKontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektuZ aktuální nabídky ubytování ve Vorarlbersku vybíráme

St. Gallenkirch

Helmreich
objekt Helmreich
termín 2.6. - 9.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 2.640,- Kč / os.
cena po slevě 2.543,- Kč / os.

Tschagguns

Feuerstein
objekt Feuerstein
termín 2.6. - 9.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 4.366,- Kč / os.
cena po slevě 3.939,- Kč / os.

Schruns

Sasella
objekt Sasella
termín 9.6. - 16.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 2.760,- Kč / os.
cena po slevě 2.658,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018