Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Toskánsko autem - ubytování v Toskánsku

Ubytování v Toskánsku nabízíme v těchto místech

Toskánsko - informace

Ubytování v Toskánsku - ilustrační fotografie

Toskánsko je region ve střední Itálii. Na severu hraničí s Ligurií a Emilií-Romagnou, na východě s Marche a Umbrií a na východě s Laziem. Jeho název pochází z období antiky, od národa Etrusků. Trocha hor, trocha roviny, mnoho mírných kopců s cypřiši, olivovníky a vinohrady, a mezitím geometricky tvarované domky - to je kouzelný obrázek Toskánska. K tomu ještě připočítejte cenná umělecká díla a památky ve velkém počtu.

K Toskánsku patří drsné vrcholky Apenin, stejně jako jemné písečné pláže u Tyrhénského moře na západě, úrodná Maremma na jihu a kulturní metropole Florencie a Siena v centru. Region je mezi turisty oblíbený především na jaře a na podzim, léta jsou velmi horká, zimy jsou zase deštivé a studené.

Ubytování v Toskánsku - ilustrační fotografie

Vedle Říma a Benátek je Florencie nejvýznamnějším kulturním městem v Itálii: Unikátní světské a církevní stavby, malby a sochy od Leonarda da Vinciho, Michelangela nebo Filippa Brunelleschiho svědčí o vkusu a bohatství Florenťanů. Při procházce městem byste si neměli nechat ujít návštěvu katedrály Santa Maria del Fiore se zvonicí Campanilla di Giotto, paláce Palazzo Vecchio, slavnou sbírku obrazů v Galleria degli Uffizi anebo most Ponte Vecchio.

Nejslavnějším poznávacím znamením Toskánska je ale Šikmá věž (Torre pendente) v Pise, kterou opět můžete navštívit po rozsáhlé restaurátorské práci. Obdivuhodné je ale také město Arezzo na západě, kde se koná každý první víkend v měsíci obrovský trh se starožitnostmi, město s historickými věžemi San Gimignano a elegantní lázeňské středisko Montecatini Terme.

Ubytování v Toskánsku - ilustrační fotografie

Toskánsko není ale určené jen pro milovníky kultury. Nabízí také vodní sporty, cyklistiku a pěší turistiku, golf anebo jízdu na koni. Pro každého je zde něco. Námořníky, potápěče a ostatní milovníky vodních sportů to táhne především na pobřeží Toskánska a na sousední ostrov Elba. Kromě elegantních letovisek jako Viareggio a Forte dei Marini s písečnými plážemi a rozsáhlou nabídkou sportovních a rekreačních zařízení jsou to skalnaté zátoky podél Etruské Riviéry ( Riviera degli Etruschi). Golfisté najdou hezká hřiště ve Florencii, na Elbě a v místech Pinta Ala, Tirrenia a Montecatini.

Milovníci horských kol najdou ideální terén s náročnými a těžkými pasážemi např. v Monti metalliferi nebo v Chianti. Pěší turistika v Toskánsku se stala dokonce tak populární, že pro každý region dostanete odpovídající turistickou mapu. Na výběr je sportovní chůze přes horské oblasti nebo výlety za kulturou v antických stopách.

V Toskánsku se vždy najde nějaký důvod k oslavě – výroční trhy, historické slavnosti, hudební festivaly. Ve městech je možné až do pozdních nočních hodin navštěvovat kulturní programy jako jsou koncerty, divadelní nebo baletní představení, nebo se můžete jen tak procházet malebnými uličkami a nakonec skončit v útulné restauraci. Diskotéky, bary a kluby jsou ve všech větších městech jako je Florencie anebo Siena. Každý rok v květnu se koná mezinárodní hudební festival Maggio Musicale Fiorentino ve Florencii.

Světově proslulé je víno Chianti, které se pěstuje mezi Florencií a Sienou. Toskánská kuchyně je spíše lehká, nabízí především chutné pokrmy s kuřecím masem. Čerstvé bylinky jako je bazalka, šalvěj a rozmarýn, k tomu čerstvá zelenina z regionu, křehké maso a různé druhy ryb. Z Apuánských Alpy pokrmy doplňují kaštany, houby a divoká zvěř, ve Florencii zase milují pokrmy s bílými fazolemi. Z hodnotných oliv se vyrábí olivový olej té nejlepší kvality, který v toskánské kuchyni hraje významnou roli. Tradiční jídlo začíná předkrmem antipasti, následuje první chod, který zpravidla tvoří rizoto nebo těstoviny. Oblíbené jsou především Tordelli, druh raviol plněných špenátem a ricottou. K dobrému jídlu patří také dobré víno, třeba aromatické Brunello di Montalcino, které patří k nejvyhledávanějším červeným vínům v Itálii. Vynikající suché bílé víno se pěstuje v provincii Lucca - Montecarlo bianco.

Nedaleko od shonu města Florencie, ve směru jízdy na Bolognu, se před námi otevře malebná krajina, vyzařující klid a pohodu. Region Mugello začíná již asi 30 km severně od Florencie a hraničí s regionem Emilia Romagna. Skutečně bychom se ani nenadáli, že v takové bezprostřední blízkosti jednoho z nejdůležitějších měst v celé Itálii, panuje taková idyla. Podél řeky Sieve se tady rozkládají nádherná městečka antického původu. Ještě dnes je Mugello stále ušetřeno nějakého mohutného turistického ruchu. Občas narazíme na malé klikaté vesničky posazené do prostředí mírných zelených kopců, na bývalé selské statky, které byly láskyplně zrestaurovány nebo na impozantní vily bývalé šlechty, nyní přestavěné na rekreační domy, apartmány nebo farmy k provozování nového typu dovolené, pro účely tzv. agriturismo. Dříve se živili obyvatelé Il Mugella hlavně zemědělstvím. Ale žily zde i některé slavné osobnosti, které se nechaly inspirovat půvabnou krajinou Mugella v této oblasti Toskánska, např. velcí umělci Ghiotto, Fra Angelico a Andrea del Castagno. Dokonce i mocný rod Medici měl své kořeny právě v Mugellu. Mnoho členů rodiny Medici se pak ve Florencii věnovalo bankovnictví nebo ve práci v místních vládách, aby se stáhli opět do tichého Mugella na své rodinné rezidence. Tam trávili hodně času během horkých letních měsíců a slavili tady svátky. Některé další vlivné šlechtické rody pak Medicejské následovaly a stěhovaly se také ven z města na venkov. Z těchto důvodů tady nalezneme opravdu vznešené statky, z nichž některé jsou dokonce zařízeny pro pohodlí turistům jako luxusní prázdninové rezidence.

Geograficky je kraj rozdělen do dvou oblastí, na Mugello a Alto Mugello, také někdy označované jako Romagna Toscana. Za Alto Mugello se považuje na severu ležící mírně vyvýšená oblast, která zahrnuje obce Firenzuola, Palazzuolo sul Senio a Marradi a dosahuje až na hranici s regionem Emilia Romagna. "Klasické" Mugello zahrnuje obce Barberino di Mugello, Borgo San Lorenzo, Scarperia, San Piero a Vaglio Vicchio.

Obzvláště populární je v regionu Il Mugellu pěší turistika a milovníci přírody si zde doopravdy přijdou na své. Tahle malebná a velice pestrá oblast je velmi dobře schůdná pěšky nebo na horském kole. Jsou tu vybudovány četné pěší a cykloturistické trasy. Můžeme tady strávit doslova celé hodiny či dokonce dny a toulat se po stezkách nebo cestách po téměř nedotčené přírodě. V Mugellu nenajdeme žádné vysoké hory typu Alp, spíše mírné zelené kopce Apenin s fascinující přírodní krajinou. Toulejme se tedy starými kaštanovými lesy, kde není vůbec vzácné uvidět jeleny, srnce a jiná divoká zvířata u četných potoků, která zde žijí v harmonii s přírodou. Pro horské cyklisty je oblast Mugella perfektním tipem na dovolenou. Tamější proměnlivé prostředí kopců a hor poskytuje vpravdě ideální místo k provozování tohoto rekreačního sportu.

Vyznavači vodních sportů se o dovolené v Mugellu v žádném případě nemusí obávat toho, že by se nemohli naplno věnovat svých oblíbených sportů, jako je plavání, jachting, windsurfing nebo rybaření. Širokou škálu vodních sportů pak nabízí jezero Lago di Bilancino, které se rozprostírá jen kousek od Barberino di Mugello. Lago di Bilancino má plochu kolem 5 km2 a je to největší umělé jezero v Toskánsku.

Ani golf není v Mugellu žádný problém. Golfclub Poggio dei Medici ve Scarperii je jedním z těch vůbec nejprestižnějších golfových klubů v celé Itálii. 18-ti jamkové hřiště bude brzy rozšířeno ještě o dalších 9 jamek navíc.

Jak již bylo zmíněno, vlivná rodina Medici po sobě zanechala v Mugellu několik památných staveb, které tady stojí dodnes, např. Castello del Trebbio poblíž San Piero a Sieve nebo Villa di Cafaggiolo. Působivá Villa Demidoff, se vskutku překrásným parkovým zařízením, se nachází v blízkosti Pratolina a určitě stojí za návštěvu, stejně jako Palazzo dei Vicari ve Scarperii.

Borgo San Lorenzo, s přibližně 15.000 obyvateli, je největším městem v kraji Mugello, a tudíž i jeho správním centrem. Z bývalých mohutných hradeb ze 14. století bohužel zůstalo pouze několik ruin a dvě městské brány, Porta Fiorentina a Porta dell'Orologio. Opravdu pozoruhodná je i tamní bývalá radnice, Palazzo del Podesta na náměstí Piazza Garibaldi a kostel San Lorenzo ze 12. století.

Na východ od Scarperie se nachází ráj všech motocyklových nadšenců: Autodromo Internazionale del Mugello. Jezdci formule 1 zde zkoušejí své stroje a koná se zde každoroční ta vůbec největší událost, Grand Prix Itálie, jeden ze závodů mistrovství světa motocyklů (v roce 2011 dne 5. června).

Malé městečko Marradi má krásné středověké centrum města, v jehož středu je náměstí Piazza delle Scalelle, obklopené několika starobylými paláci.

Sousední městečko Faenza, které ale již patří do sousedního regionu Emilia Romagna, nabízí k vidění nejen některé architektonicky významné stavby, ale je známé hlavně kvůli tamější dlouhé tradici řemesel, která přesáhla daleko i hranice samotné Itálie. V bývalém klášteře je nyní umístěna expozice jednoho z nejvýznamnějších keramických muzeí v Evropě. Již ve 13. století měla středověká Faenza, díky své vynikající keramické výrobě, velmi dobrou pověst.

Itálie - kam jinam na ubytování?

Toskánsko není jedinou oblastí, kde je možné se v Itálii ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Itálie i do následujících regionů: Abruzzo, Alpy a Dolomity, Amalfi, Apulie / Puglia, Cilento, Cortona Trasimeno, Emilia Romagna, Friuli - Venezia Giulia, Italská jezera, Italské ostrovy, Kalábrie, Kampánie, Lazio, Ligurská riviéra, Lombardie, Lunigiana, Marche, Neapol a Sorrentský poloostrov, Piemonte, Toskánsko - Arezzo, Toskánsko - Costa Etrusca, Toskánsko - Lucca / Pisa, Toskánsko - Maremma Volterra, Umbrie, Valle d'Aosta, Veneto (Benátská riviéra), Versilia.

Ubytování v ToskánskuKontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektuZ aktuální nabídky ubytování v Toskánsku vybíráme

Gaiole in Chianti

La Colomba N°4
objekt La Colomba N°4
termín 2.6. - 9.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 2.943,- Kč / os.
cena po slevě 2.326,- Kč / os.

Gaiole in Chianti

La Colomba N°4
objekt La Colomba N°4
termín 2.6. - 9.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 3.275,- Kč / os.
cena po slevě 2.610,- Kč / os.

Paganico

Borgo
objekt Borgo
termín 2.6. - 9.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 4.841,- Kč / os.
cena po slevě 3.844,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018