Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Italská jezera autem - ubytování na Italských jezerech

Ubytování na Italských jezerech nabízíme v těchto místech

Italská jezera - informace

Ubytování na Italských jezerech - ilustrační fotografie

Největší z italských jezer, jezero Lago di Garda, zabírá úctyhodnou plochu téměř 400 kilometrů čtverečních. Někdo by mohl říci, že jde vlastně o takové malé sladkovodní moře v podhůří italských Dolomit.

Turisté, kteří se rozhodnou pro ubytování buď přímo u jezera Lago di Garda, nebo v jeho těsné blízkosti, se zde setkají s udržovanými plážemi, krásnou okolní přírodou a velmi prostornou vodní plochou s tyrkysově modrým odstínem. V bezprostředním okolí jezera se šplhají do výšky téměř dvou tisíc metrů majestátné skály a z oblasti okolo Gardského jezera tvoří pohádkovou krajinu.

Ubytování na Italských jezerech - ilustrační fotografie

Jezero Lago di Garda je známé, podobně jako další velká italská jezera, svým příjemným počasím, které by se dalo charakterizovat jako subtropické nebo středomořské. Proslavilo se také větry Ora, které tu pravidelně každý den vanou a vytvářejí ideální podmínky pro nejrůznější plachtařské sporty. Aktivním jedincům a sportovcům bude pro dovolenou vyhovovat ubytování spíše severní část jezera, neboť právě v této oblasti jsou panují ideální podmínky pro nejrůznější vodní sporty. Ubytování v blízkosti městečka Riva del Garda je populární zejména mezi příznivci windsurfingu a jachtingu.

Centrem plachtařských sportů v severní části Gardského jezera je původně rybářská vesnice Torbole, která se však v průběhu času vyprofilovala do oblíbeného místa, kde si s oblibou dávají dostaveníčko windsurfeři a kiteři. Ubytování v Torbole je také vyhledáváno horolezci a milovníky horských túr via ferrata, neboť prakticky za humny tohoto městečka, přímo u jezera, se vypíná do výšky mohutná skála. Ta nabízí vyznavačům horolezectví a vysokohorské turistiky ideální terény pro provozování jejich oblíbeného sportu. Správním centrem celé oblasti je již zmiňovaná Riva del Garda, kde se bude ubytování líbit cyklistům a také jezdcům na inline bruslích. Na ně tady čeká 7 kilometrů dlouhá udržovaná dráha.

Ubytování na Italských jezerech - ilustrační fotografie

Jižní část jezera je naopak charakteristická svým středomořským podnebím a mezi velkým množstvím palem, citrusů a oleandrů si návštěvníci této části Itálie budou určitě připadat, jako by se nacházeli v některém z letovisek na pobřeží Středozemního moře. Je tady tepleji než na severu a voda v jezeře má též o pár stupínků více než v severní části Gardy. V tomto regionu je možné využít ubytování v celé řadě termálních lázní a tak je tato část jezera oblíbená i mezi příznivci balneoterapie. Obecně lze říci, že Gardské jezero je Mekkou všech příznivců nejrůznějších outdoorových sportů, cyklistů, turistů a vůbec příznivců dalších moderních sportů.

V pořadí druhým největším jezerem v Itálii je jezero Lago Maggiore, které také někdy bývá nazýváno Verbano. To leží asi 200 kilometrů západním směrem od Gardy a ubytování v jeho okolí je vyhledávané zejména kvůli jeho středomořském charakteru.

I tady najdou návštěvníci Itálie krásné přírodní scenérie, kterým dominují vzrostlé palmy a oleandry. Na ubytování k jezeru Maggiore tak míří nejčastěji turisté, kteří si chtějí odpočinout o každodenního stresu a na zdejších plážích si užít zaslouženého volna a odpočinku. Průzračně čistá voda je ideální ke koupání a na své si tady přijdou i milovníci potápění.

K největším lákadlům italského jezera Lago Maggiore patří určitě Boromejské ostrovy, jež se nalézají v jihozápadní části jezera. Největším z nich je Isola Madre, který je oblíbeným výletním místem zejména pro tvůj nádherný palác, pocházející ze 16 století. Nejznámějším z Boromejských ostrovů je ovšem menší ostrov Isola Bella, kde mohou turisté navštívit luxusní palác Palazzo Borromeo, který se proslavil svými nádhernými terasami a byl vybudován v 17. století.

Co do velikosti třetí největší jezero v Itálii Lago di Como se nalézá asi 30 kilometrů východně od jezera Lago Maggiore a i toto jezero je charakteristické svou subtropickou vegetací. Jeho hladina ostře kontrastuje s okolními vrcholky Alp a po většinu času bezmračnou oblohou.

Zajímavostí italského jezera Lago di Como je též skutečnost, že díky své hloubce, přesahující 400 metrů, je nejhlubším jezerem v celé Evropě. Směrem na jih se jezero Lago di Como rozvětvuje a vytváří tvar obráceného písmena Y. A právě místo, kde se jezero větví, ohraničují městečka Menaggio, Varenna a Bellagio. Toto místo patří údajně k vůbec nejkrásnějším místům na celém jezeře. Přímo nad Varennou se tyčí ve výšce přes 150 metrů zřícenina hradu, z níž je nádherný výhled na celé jezero.

Mezi jezery Lago di Como a Lago Maggiore v severní Itálii je možné nalézt jezero Lago di Lugano, které zasahuje z Itálie do Švýcarska. To je známé coby klimatické lázně a také sem často jezdí majetnější klientela, aby během ubytování v exklávě Campione využila zdejší bezcelní zóny či zašla do známého kasina.

V severní Itálii je ještě možné navštívit celou řadu alpských jezer, k nimž patří kupříkladu Lago di Idro, Lago di Ledro, Lago di Barcis či Lago di Orta, které mají společnou charakteristiku v podobě subtropického podnebí a během letní sezony krásně prohřáté vody. Jejich bezprostřední okolí a konec konců i samotné jezero nabízejí turistům, kteří tráví na ubytování u některého z italských jezer svou dovolenou, široké možnosti sportovního vyžití.

Ubytování u italských jezer tak nejčastěji využívají buď aktivní jedinci, kteří zde chtějí prožít aktivní letní dovolenou, a nebo milovníci plážového lenošení a odpočinku, kteří nechtějí cestovat i několik stovek kilometrů dále na jih, aby si užili své oblíbené letní odpočinkové činnosti.

Itálie - kam jinam na ubytování?

Italská jezera není jedinou oblastí, kde je možné se v Itálii ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Itálie i do následujících regionů: Abruzzo, Alpy a Dolomity, Amalfi, Apulie / Puglia, Cilento, Cortona Trasimeno, Emilia Romagna, Friuli - Venezia Giulia, Italské ostrovy, Kalábrie, Kampánie, Lazio, Ligurská riviéra, Lombardie, Lunigiana, Marche, Neapol a Sorrentský poloostrov, Piemonte, Toskánsko, Toskánsko - Arezzo, Toskánsko - Costa Etrusca, Toskánsko - Lucca / Pisa, Toskánsko - Maremma Volterra, Umbrie, Valle d'Aosta, Veneto (Benátská riviéra), Versilia.

Ubytování na Italských jezerechKontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektuZ aktuální nabídky ubytování na Italských jezerech vybíráme

Lago di Garda

Falkensteiner App. Lake Garda
objekt Falkensteiner App. Lake Garda
termín 1.6. - 8.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 18.863,- Kč / os.
cena po slevě 4.920,- Kč / os.

Lago di Garda

Falkensteiner App. Lake Garda
objekt Falkensteiner App. Lake Garda
termín 2.6. - 9.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 19.622,- Kč / os.
cena po slevě 5.130,- Kč / os.

Lago di Garda

Falkensteiner App. Lake Garda
objekt Falkensteiner App. Lake Garda
termín 3.6. - 10.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 20.381,- Kč / os.
cena po slevě 5.340,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018