Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Střední Dalmácie autem - ubytování ve Střední Dalmácii

Ubytování ve Střední Dalmácii nabízíme v těchto místech

Střední Dalmácie - informace

Ubytování ve Střední Dalmácii - ilustrační fotografie

Na chorvatském pobřeží se nachází i část pojmenovaná Střední Dalmácie . Mnoho turistů se sem každý rok sjíždí, protože jim dokáže naplnit všechny požadavky jak strávit příjemnou dovolenou. Již Řekové, Římané, Byzantinci a Benátčané se usadili v této krásné a rozmanité oblasti východního pobřeží Jaderského moře. Obraz zdejší krajiny se vyznačuje až neskutečnou pestrostí. Šedozelené skalnaté vnitrozemí se mísí s azurově modrým mořem. Turisté se zde cítí jako doma, protože si mohou vybrat z široké nabídky ubytování v Chorvatsku dle svých představ.

Toto krásné pobřeží u Jaderského moře je známo jako rekreační ráj pro milovníky vodních sportů. Mnoho přístavů disponuje vhodnými kotvišti a tak zde narazíte na vyznavače windsurfingu, jachtingu či vodního lyžování. Surfovat se dá téměř všude a nepotřebujete ani svoje vybavení. Existuje tu mnoho potápěčských škol a potápěčských center, které nabízejí turistům své služby. Skalnaté soutěsky uprostřed drsné krasové krajiny ukrývají dravé horské řeky, jež jsou přímo ideální pro rafting a kanoistiku.

Ubytování ve Střední Dalmácii - ilustrační fotografie

Hlavním městem, jakožto i kulturním a hospodářským centrem celé středodalmatské oblasti je Split. Právě tady spatříte onen světoznámý římský Diokleciánův palác zapsaný na seznamu NESCO. Branou Porta Ferrea dorazíte na Náměstí lidu, kde se vypíná Stará radnice. Středověké město Trogir se dá směle označit za muzeum a je taktéž zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Město Sinj nenabízí tolik památek, zato pravidelně hostí známé jezdecké soutěže.

Podél 60 km dlouhé Makarské riviéry od Brely na severu až ke Gradacu na jihu, jsou idylická městečka se štěrkovými a písečnými plážemi. Například město Omiš. Leží v obrovském kaňonu, který protíná Mosorské pohoří, a kde teče řeka Cetina do moře. Za návštěvu určitě stojí také malebný přístav a stánky trhovců v Makarské nebo v Tučepi.

Ubytování ve Střední Dalmácii - ilustrační fotografie

V celém regionu střední Dalmácie převládá příjemné středomořské klima. Hlavní turistická sezóna trvá od měsíce července do srpna, ale pokud chcete vidět rozkvetlé pobřeží tak vyražte na dovolenou pochopitelně na jaře. Dokonce i na podzim je tady velmi příjemné koupání, protože Jaderské moře si pořád udržuje svou teplotu.

Záhřeb a Split disponují mezinárodními letišti. Kromě zájezdů po železnici a autobusy se sem dá pohodlně dojet i vlastním vozidlem. Autobusová doprava je v regionu poměrně dobře rozvinutá a autobusem se dostanete i do malých vesniček.

Chorvatsko - kam jinam na ubytování?

Střední Dalmácie není jedinou oblastí, kde je možné se v Chorvatsku ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Chorvatska i do následujících regionů: Chorvatské ostrovy, Istrie, Jižní Dalmácie, Kvarner, Kvarner - horské oblasti, Severní Dalmácie.

Ubytování ve Střední DalmáciiKontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektuZ aktuální nabídky ubytování ve Střední Dalmácii vybíráme

Trogir

Toni
objekt Toni
termín 7.7. - 14.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 10.014,- Kč / os.
cena po slevě 8.512,- Kč / os.

Podaca

Apartmány Vita
objekt Apartmány Vita
termín 29.6. - 6.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 4.261,- Kč / os.
cena po slevě 3.837,- Kč / os.

Podaca

Apartmány Vita
objekt Apartmány Vita
termín 1.7. - 8.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 4.770,- Kč / os.
cena po slevě 4.176,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018