Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Dánsko autem - ubytování v Dánsku

Ubytování v Dánsku nabízíme v těchto oblastech

Pokud nevíte přesně, ve které z výše uvedených oblastí leží středisko, do kterého se chystáte autem vyrazit, podívejte se na přehled všech středisek v Dánsku, které nabízíme.

Dánsko autem - informace

Ubytování v Dánsku - ilustrační fotografie

7000 kilometrů pobřeží, stovky ostrovů a rušná města: Žádný div, že v Dánsku žijí ti nejšťastnější lidé na světě, jak nyní zjistili vědci. Také ten, kdo je v Dánsku na dovolené si jistě okamžitě všimne, že si to tu může příjemně užít. Po celý rok lákají pláže Severního a Baltského moře, které nejsou z žádného místa v zemi vzdáleny více než 55 kilometrů. Nabízejí hodně míst ke koupání, opalování, k plachtění nebo dokonce k dlouhé zimní procházce. Ve městech jako je Kodaň jsou nesčetné příležitosti k nakupování, bezpočet muzeí a mnoho kultury.

Toto malé království poukazuje rádo na to, že vzdálenosti v zemi jsou nepatrné. To umožňuje obyvatelům a přirozeně také všem návštěvníkům, kteří jsou v Dánsku na dovolené, kombinovat atmosféru ve městech s klidem a relaxací v krásné krajině. Čisté pláže a zelené lesy jsou zřídka kdy vzdáleny více než půl hodiny jízdy autem. Možné je to také díky velkému množství trajektů a mostů v zemi. Díky mostu Velký Belt přes mořskou úžinu leží od sebe Kodaň a Jutský poloostrov jen dvě hodiny jízdy autem.

Ubytování v Dánsku - ilustrační fotografie

Dánsko, nejjižnější země Skandinávie, se skládá z mnoha zajímavých regionů. Jutsko nabízí odpočinkovou dovolenou pro celou rodinu. Zde se také nachází většina prázdninových domů v Dánsku. Od Severního moře rozeklaná krajina se nachází na západním pobřeží Severního Jutska, rovinaté a dětem uzpůsobené pláže Kattegatu leží na východní straně. Pobřežní města jsou útulná, s dobrými příležitostmi k nakupování a s pěknými plachetnicovými přístavy - ideální pro odpočinkovou dovolenou. Moře a rozlehlé nebe se postarají o mírné pobřežní klima a o dostatek čerstvého vzduchu. Tím také vzniká zvláštní světlo, podle kterého dostal region mezi místy Skagen a Aalborg svou přezdívku: „Země světla“. Na celém Jutském poloostrově existuje mnoho městeček, která zvou krásnou krajinou k procházkám, k projížďkám na kole nebo projížďce na kánoi.

V Kodani, hlavním městě Dánska, se dá strávit vzrušující dovolená. V metropoli žije asi 1,5 miliónu lidí, je to srdce dánsko-švédského regionu Öresund. Pamětihodnosti jako Tivoli a samozřejmě malá Mořská panna lákají k návštěvě právě tak, jako nová opera a mnoho muzeí a divadel. Největším ostrovem pro dovolenou v Dánsku je Sjælland. Tento region má opravdu hodně co nabídnout: dětem uzpůsobené pláže, nádherné ostrůvky a kopcovitá krajina. Nikde v Dánsku neleží tak mnoho zámků a sídel panovníků, jako zde. Také sídlo krále se nachází na Sjællandu: Roskilde je známé díky svým vikingským pokladům a je hrobkou téměř všech dánských monarchů.

Ubytování v Dánsku - ilustrační fotografie

„Pohádkový ostrov“ Fünen je známý díky svým zahradám a historickým přístavním městům, od nichž odjíždí tankery do jihofinského Moře ostrovů. Na východ od Dánska tvoří Lolland-Falster a ostrov Møn, stejně tak jako bezpočet malých ostrovů jako např. Fejø, „jih na severu“. Zde najdou návštěvníci písčité pláže, zajímavé řemeslnictví, nedotčenou přírodu a zajímavosti pro celou rodinu. jako třeba světově známé Křídové útesy ostrova Møn. Nesmíme zapomenout na další oázu pro všechny, kteří chtějí jet na dovolenou do Dánska: ostrov Bornholm, který může být hrdý na největší množství slunečních hodin v zemi. Téměř 600 km2 velký ostrov nabízí jedinečné skalnaté pobřeží na severu, na jihu ležící nespočet písčitých pláží, na kterých si může člověk skutečně užívat pěkné počasí. K tomu ještě připočítejte stovky malých ostrůvků, které leží „propletené“ v Severním anebo Baltském moři.

Pokud do Dánska cestujete autem, potřebujete jen platný řidičský průkaz nebo mezinárodní řidičský průkaz, doklad o pojištění odpovědnosti motorových vozidel a mezinárodní označení. Zelená karta není nutná, protože zákonné pojištění odpovědnosti se vztahuje rovněž pro Dánsko. Ale může při dopravní nehodě ušetřit časově náročné vyšetřování. Bezpečnostní pás je povinný pro všechny osoby starší více než 3 roky, to platí i pro zadní sedadla, pokud je vůz vybaven zadními bezpečnostními pásy. Děti, které mají méně než 135 cm, musí být umístěny v dětské sedačce nebo v sedáku. Pneumatiky s hroty nejsou vyžadovány, pokud je vůz jimi vybaven, můžete s nimi na silnici jen v období od 1. listopadu do 15. dubna. Nejvyšší rychlost na některých dálničních trasách je 130 km/hod, výjimkou jsou zvláště nebezpečné úseky nebo úseky ve větších městech, kde je limit pouze 110 km/hod. V obcích je povolená rychlost 50 km/hod. Dokonce i menší závažná porušení rychlostního limitu jsou na místě vysoko pokutovány. Cizinci nejsou výjimkou, ti kteří nemohou zaplatit, musí auto nechat na policii.

Ubytování v Dánsku
Kontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektu
Z aktuální nabídky ubytování v Dánsku vybíráme

ostrov Sjælland

Klint
objekt Klint
termín 7.7. - 14.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 5.485,- Kč / os.
cena po slevě 5.162,- Kč / os.

ostrov Fyn (Fünen)

Hesseløje/Fruerlund
objekt Hesseløje/Fruerlund
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 6.335,- Kč / os.
cena po slevě 4.890,- Kč / os.

Nordjylland (Severní Jutsko)

Kærgården
objekt Kærgården
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 5.349,- Kč / os.
cena po slevě 5.044,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018