Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Bulharsko autem - ubytování v Bulharsku

Ubytování v Bulharsku nabízíme v těchto oblastech

  Pokud nevíte přesně, ve které z výše uvedených oblastí leží středisko, do kterého se chystáte autem vyrazit, podívejte se na přehled všech středisek v Bulharsku, které nabízíme.

  Bulharsko autem - informace

  Ubytování v Bulharsku - ilustrační fotografie

  Bulharsko leží v jihovýchodní Evropě, na severu hraničí s Rumunskem, na západě se Srbskem a Makedonií, na jihu s Řeckem a Tureckem. Na východě Bulharska tvoří přirozenou hranici Černé moře, o něž a o ubytování v jeho letoviscích je mezi turisty největší zájem. Pohoří Balkán se táhne přes celé Bulharsko až k plážím na pobřeží Černého moře, takže příznivci pěší turistiky a hor se mohou z ubytování u Černého moře jeden den vydat na tůru do hor a druhý den naopak odpočívat na pláži.

  Hlavním městem Bulharska je Sofia a tato země je známá dlouhou tradicí kultury, umění a místních zvyky. Sofie coby místo osídlení začala vznika již někdy ve 4. století před naším letopočtem. Četné památky svědčí o rozmanitosti řecké, římské, byzantské, bulharské a turecké architektury. Jednou z nejvýznamnějších staveb na Balkáně je katedrála Alexandra Něvského, jejíž zlatá kopule je viditelná již z daleka.

  Ubytování v Bulharsku - ilustrační fotografie

  Vedle řady pamětihodností, na které je Bulharsko skutečně bohaté, je také pobřeží Černého moře oblíbeným turistickým cílem a o ubytování blízko jeho pláží je velký zájem. Z velké části je tvořeno kilometry dlouhými písečnými plážemi a známé turistické resorty (např. oblasti Slunečné pobřeží nebo Zlaté písky) nabízejí ideální podmínky pro rodinnou dovolenou s dětmi. Černé moře má jen minimální příliv a odliv a bulharské pláže jen pozvolna klesají do moře.

  Slavné Zlaté Písky (Slatni pjasazi) jsou pravděpodobně největším turistickým centrem v Bulharsku. Asi 17 km severně od Varny vzniklo obří turistické středisko, které má nespočet hotelů, restaurací a jiných zábavních podniků a mimo jiné se tady konají největší street party v zemi. To bezpochyby přivítá hlavně mladší generace, která shání ubytování na Zlatých píscích vedle čistého moře také hlavně kvůli možnosti se dlouho do noci bavit.

  Ubytování v Bulharsku - ilustrační fotografie

  Severně od Nesebaru se nachází Slunečné pobřeží (Slănčev Brjag), které patří k největším bulharským přímořským letoviskům na břehu Černého moře. Hotely a apartmány, nabízející ubytování všech druhů, stejně jako restaurace a kavárny, se rozkládají podél téměř devět kilometrů dlouhé písečné pláže.

  Kdo chce navštívit Bulharsko vlastním autem, neměl by zapomenout, že při vjezdu soukromých vozidel bude řidiči naúčtována bulharskými orgány povinná ekologická daň. Také je třeba myslet na to, zahraniční vozidla jsou tu častým cílem zlodějů. Proto je vhodné se do Bulharska dopravit jiným způsobem a pak si tady auto pronajmout. Bulharsko je z České republiky přístupné přes Rakousko nebo Slovensko, Maďarsko a pak Rumunsko.

  Mírné klima s horkými, suchými léty a chladnými a vlhký zimami, často se sněhem, je pro Bulharsko charakteristické. Nejvyšší teploty jsou pak většinou na jihu a na pochopitelně u Černého moře, kde se nejčastěji nacházejí penziony a apartmány pro ubytování turistů. Nejslunnějším a nejteplejším městem v zemi je Sandanski. Smoljan, nejvýše položené město v Bulharsku, je zase jedním z nejchladnějších míst.

  Ideální čas pro návštěvu Bulharska je jaro, zhruba od dubna do poloviny června. V tomto období je počasí obvykle příjemné, divadelní a zábavní podniky jsou v plném proudu, a často stále platí mimosezónní ceny. V tomto období je ubytování velmi levné a v červnu už je i moře vhodné ke koupání. Léto (od poloviny června do začátku září) je ideální pro pěší turistiku a festivaly, ale je to také hlavní turistická sezóna, a to zejména na pobřeží Černého moře. Tomu pak odpovídají i ceny za ubytování.

  Září je možná jeden z nejlepších měsíců, kdy se dá Bulharsko opravdu poznávat. Stromy jsou podzimně zbarvené, ovoce a zeleniny je dostatek, masová turistika je pryč, a i tak se dá stále ještě opalovat a koupat v Černém moři. Ubytování je v té době za mimosezónní ceny. Od poloviny října jsou pak již téměř všechna letoviska u moře uzavřena. Ale od prosince a někdy až do poloviny dubna je zase možné vydat se na lyže do bulharských lyžařských středisek.

  Ubytování v Bulharsku
  Kontakty

  Call Centrum 222 745 416

  Po - Pá 8:00 - 18:00

  Chomutov 474 721 045

  Po - Pá 9:00 - 16:00

  Členství v organizacích

  Vyhledávání objektu
  Z aktuální nabídky ubytování v Bulharsku vybíráme

  Slunečné pobřeží

  Nessebar Beach Resort
  objekt Nessebar Beach Resort
  termín 1.7. - 8.7.
  strava All inclusive
  osob 4
  cena 7.934,- Kč / os.

  Slunečné pobřeží

  smartline Meridian
  objekt smartline Meridian
  termín 27.6. - 4.7.
  strava Polopenze
  osob 4
  cena 6.965,- Kč / os.

  Slunečné pobřeží

  smartline Meridian
  objekt smartline Meridian
  termín 7.7. - 14.7.
  strava Polopenze
  osob 4
  cena 7.829,- Kč / os.
  e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

  Také provozujeme

  VLNA.cz (c) 2018