Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

ostrov Mallorca autem - ubytování na Mallorce

Ubytování na Mallorce nabízíme v těchto místech

ostrov Mallorca - informace

Ubytování na Mallorce - ilustrační fotografie

Ostrov Mallorca je španělský ostrov v západním Středomoří, který patří do souostroví Baleárských ostrovů. V jeho hlavním městě Palma žije zhruba 375.000 z celkového počtu 775 000 obyvatel ostrova. S rozlohou přibližně 3680 čtverečních kilometrů je Mallorca největší z Baleárských ostrovů. Rozprostírá se v délce asi 105 km a šířce 75 km. Pobřeží Mallorky je dlouhé kolem 550 km a je poseté mnoha malými zátokami a nádhernými plážemi. Nejvyšší hora na ostrově, Puig Major (1443 m), se nachází v pohoří Serra de Tramuntana, které se táhne po celém západě a severozápadě ostrova.

Mnoho rekreantů na ostrov dříve jezdilo hlavně kvůli zdejším večírkům, i když ostrov může nabídnout mnohem více, než jen divoké párty. Ostrov je vhodný nejen pro dovolenou u moře, sportovní dovolenou, ale díky levným leteckým spojením. Město Palma s jeho katedrálou stojí za to vidět. Každá oblast ostrova vás zve na dovolenou. Jih nabízí již výše zmíněným milovníkům večírků největší výběr možností na široké Playa de Palma.

Ubytování na Mallorce - ilustrační fotografie

Východ s místy jako je Sa Coma, Sillot a Cala Millor nabízí hlavně rodinám příjemnou dovolenou na pláži. Široká promenáda je ideálním místem pro procházky. Malý turistický vláček umožňuje navštívit místa na východním pobřeží snadno a rychle.

V severovýchodní části ostrova je pravděpodobněji nejznámější město Alcudia. Široká bílá pláž je ideální pro rodiny s malými dětmi, zejména díky písku a mírnému vstupu do moře. Zde se setkají mladí cestovatelé, ale i starší generace, protože zde najdete opravdu všechno, od nočních klubů až po útulné hospody. Doporučuje si pronajmout auto, protože destinace Cap Formentor na severu a jeskyně Arta ve vnitrozemí stojí za návštěvu. Návštěva západního pobřeží je téměř povinností. Záliv Capdepera s Pirátským zálivem lákají návštěvníky ke koupání. Malá nenápadná cestička, která je vytesaná do skalnatého pobřeží, vede k tomuto ne příliš výrazně označenému klenotu.

Ubytování na Mallorce - ilustrační fotografie

Na západním pobřeží se nacházejí místa Valldemossa a Soller, které také stojí za to vidět. Staré tramvaje z doby císaře Viléma jezdí z Palmy do těchto ospalých přístavních měst.

Ve městech Andratx a Paguera na jihozápadě je život o něco klidnější. Častěji sem zavítají mladší turisté a hotely jsou jim odpovídajícně přizpůsobeny.

Mallorca má středomořské subtropické klima – zimy jsou většinou mírné a poté následuje horké a suché léto. Denní teplota je v letních měsících červen až září průměrně 28 stupňů Celsia, teplota vody většinou dosahuje 24 stupňů Celsia. V noci klesá teplota v létě obvykle pod 20 stupňů Celsia. Po celý rok Mallorca nabízí přibližně osm hodin slunce denně.

Španělsko - kam jinam na ubytování?

Ostrov Mallorca není jedinou oblastí, kde je možné se ve Španělsku ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Španělska i do následujících regionů: Andalusie, Barcelona Costa Norte, Baskicko, Costa Blanca, Costa Brava, Costa Cálida, Costa Daurada, Costa de Almería, Costa de la Luz, Costa del Azahar, Costa del Garraf, Costa del Sol, Costa Tropical, El Maresme, Galicie, Kantábrie, Kastilie a León, Katalánsko, Madrid, ostrov Ibiza, ostrov Menorca, Pyreneje, Valencie.

Ubytování na MallorceKontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektuZ aktuální nabídky ubytování na Mallorce vybíráme

Port Sóller

Can Careta
objekt Can Careta
termín 2.6. - 9.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 15.614,- Kč / os.
cena po slevě 12.197,- Kč / os.

Alcúdia

Ses Muralles
objekt Ses Muralles
termín 9.6. - 16.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 7.119,- Kč / os.
cena po slevě 6.715,- Kč / os.

Alcúdia

Ses Muralles
objekt Ses Muralles
termín 2.6. - 9.6.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 46.887,- Kč / os.
cena po slevě 7.119,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018