Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Costa Daurada autem - ubytování na Costa Dauradě

Ubytování na Costa Dauradě nabízíme v těchto místech

Costa Daurada - informace

Ubytování na Costa Dauradě - ilustrační fotografie

Costa Dorada (nebo Costa Daurada, jak se říká v Katalánsku) se nachází na jihu Katalánska a táhne se od Tarragony na severu, až k deltě řeky Ebro. Za svůj název vděčí tento úsek, pobřežímu zlatému tónu, který dává slunce tamním plážím. "Zlaté pobřeží" nabízí turistům nádherné pláže, malebná městečka, okolní krajinu opravdu zcela výjimečné krásy s dlouhou historií rybaření. Historie, umění, památky, příroda, sport, tradice, pohostinnost, kvalitní ubytování a moderní zařízení pro cestovní ruch, Costa Dorada je prostě ráj pro všechny návštěvníky!

Dlouhé pláže jsou pokryty jemnými písečnými dunami. Mezi mořem a pohořím leží otevřená plošina s tichými vesničkami a oblasti, kde se pěstuje vinná réva, olivy, rohovník, lískové ořechy, mandlovníky a zelenina. Zdejší chráněná místa vykazují až překvapivě mnoho území s obrovskou biologickou rozmanitostí, kde můžeme sledovat třeba i život ptáků v močálech a v dunách. Převládající vegetací jsou tady sředomořské keře a palmy, vypadající jako větrné mlýny a jediný druh palem, který nalezneme pouze v Evropě. Vinice jsou zde téměř všudypřítomné a tato oblast produkuje ta nejlepší vína ve Španělsku vůbec - především plná červená vína z Prioratu.

Ubytování na Costa Dauradě - ilustrační fotografie

Město Tarragona nabízí rekreantům spoustu kultury, je to historické město s pozoruhodnou osobitostí. Kdysi to bylo významné město Římské říše a některé památky z tohoto období se tady dochovaly do dnešních časů, např. akvadukt, amfiteátr a Scipionův hrob u moře.

Bylo by velkou chybou, kdybychom vynechali během naší návštěvy taková místa, jako jsou nejvýznamnější tamní kláštery Poblet, Santes Creus a Scala Dei a nádherná Cava Bodegas kolem Sant Sadurní d'Anoia.

Ubytování na Costa Dauradě - ilustrační fotografie

Řeka Ebro teče do lagun a močálů delty. V této říční krajině se znamenitě daří mnoha ptačím druhům. V poněkud vzdálenějších lagunách můžeme pozorovat plameňáky, lysky a mnoho dalších druhů vodních ptáků. Delta řeky Ebro je druhou největší mokřadní oblastí v západním Středomoří. Bludiště lagun a kanálů je ideální pro poklidnou plavbu člunem. O jisté vzrušení se nám posléze postarají zábavní parky Port Aventura, Aquópolis a Aquapark.

Na Costa Dorada si můžeme užívat do sytosti všech druhů sportů: potápění, windsurfingu, plachtění, jízdy na kole a pěší turistiky, abychom na tomto místě uvedli alespoň některé z nich. Pro horolezce je Costa Dorada skalním rájem. Právě zde se rozprostírá ta vůbec největší oblast Katalánska se skalisky z pískovce, žuly, a především z vápence a slepence. Je tady vybudováno mnoho známých horolezeckých tras, které nikterak neničí přírodu. A za teplého a slunečného počasí je přímo radost, zahrát si golf!

Kuchyně oblasti Costa Dorada je zaměřena na středomořskou kulturu. Objevíme tu pokrmy, které kombinují zeleninu s masem a s rybami, ovocem a vínem. Zcela jednoduché, ale přitom velice chutné! Víno, snad nejvýznamnější symbol středomořské kultury, charakterizuje Costa Doradu: Nachází se zde šest prapůvodních vinařských oblastí pro výrobu vína a šumivého vína Cava.

Na Costa Dorada panuje mírné středomořské podnebí, vyznačující se jasným počasím a intenzivně modrou oblohou. Teploty se pohybují v průměru 7 - 10 ° C v zimě a 20 - 26 ° C v létě.

Španělsko - kam jinam na ubytování?

Costa Daurada není jedinou oblastí, kde je možné se ve Španělsku ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Španělska i do následujících regionů: Andalusie, Barcelona Costa Norte, Baskicko, Costa Blanca, Costa Brava, Costa Cálida, Costa de Almería, Costa de la Luz, Costa del Azahar, Costa del Garraf, Costa del Sol, Costa Tropical, El Maresme, Galicie, Kantábrie, Kastilie a León, Katalánsko, Madrid, ostrov Ibiza, ostrov Mallorca, ostrov Menorca, Pyreneje, Valencie.

Ubytování na Costa DauraděKontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektuZ aktuální nabídky ubytování na Costa Dauradě vybíráme

Cunit

Masia Torrents Apart. 6 Pers.
objekt Masia Torrents Apart. 6 Pers.
termín 4.8. - 11.8.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 9.254,- Kč / os.
cena po slevě 7.404,- Kč / os.

Cunit

Masia Torrents 6 Pers.
objekt Masia Torrents 6 Pers.
termín 4.8. - 11.8.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 9.254,- Kč / os.
cena po slevě 7.404,- Kč / os.

L'Ampolla

Les Oliveres
objekt Les Oliveres
termín 11.8. - 18.8.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 7.993,- Kč / os.
cena po slevě 6.854,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018