Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Costa Blanca autem - ubytování na Costa Blance

Ubytování na Costa Blance nabízíme v těchto místech

Costa Blanca - informace

Ubytování na Costa Blance - ilustrační fotografie

Costa Blanca se rozprostírá od města Denia na severu po Pilar de Horada na jihu. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších pobřeží ve Španělsku, za což jistě vděčí i 300 slunečným dnům za rok. Dovolenou tam tráví turisté z celého světa, aby si odpočinuli a načerpali síly. Jméno Costa Blanca je z části odvozeno z bílých pláží. od nichž se odráží slunce, ale z části také ze zářivě bílých domů kolem pobřeží. Na Costa Blance se nacházejí pláže pro milovníky nočního života, ale své místo tam najdou i rodiny a všichni, kdo nejraději tráví dovolenou osamotě. Mladí lidé, kteří dávají přednost aktivní dovolené, se cítí dobře na plážích v Benidormu. Pokud toužíte po spojení s přírodou, nadchnou vás pláže mezi městy Elche a Torrevieja. Tam se táhnou písečné duny a nabídnou vám místečka, kde vás nikdo nebude rušit. Pro turisty je na Costa Blanca připravena řada domků a apartmánů. I vy si určitě najdete hezké ubytování, ve kterém vám bude příjemně!

Téměř všechny pláže na Costa Blanca jsou vhodné pro potápění, windsurfing a plachtění. Další druhy vodních sportů (kitesurfing, zážitkové jízdy na banánu) patří především k nabídce hodně navštěvovaných letovisek. Nabídku doplňují zábavní parky (Terra Mitica, Aqualandia), které se nacházejí především v oblasti Benidormu. Po dni plném sportu se určitě rádi vrátíte do svého apartmánu či domku, kde se budete těšit na další den. K oblíbeným aktivitám patří i turistika, nordic walking, horolezectví a jízda na horském kole, kterým se můžete věnovat v horách na severu oblasti. Turistům je rovněž k dispozici 21 golfových hřišť podél celého pobřeží. Některá vás nadchnou výhledem na moře, další se tulí k horských úbočím. Mnoho farem nabízí vyjížďky na koni, při nichž rozhodně nechybí romantika. Kdopak by nechtěl projíždět se na pláži při západu slunce?

Ubytování na Costa Blance - ilustrační fotografie

Costa Blanca nabízí zážitky pro všechny cestovatele. Za severními plážemi se tyčí hory,tamní pobřeží se vyznačuje útesy a zátokami. Na jihu na vás čekají rozlehlé bílé pláže. Památky a jiné zajímavosti na Costa Blanca rovněž nechybí. Poznávací znamení Costa Blancy, vrchol Penon de Ifach musí navštívit milovníci přírody i vyznavači sportu. Najdete tam vzácné druhy rostlin a také můžete vylézt na 332m vysokou skálu, která vyrůstá z moře u Calpe. Řada dalších chráněných přírodních parků (Montgo, Sierra de Mariola, Carrascar de la Font Roja, Sierra de la Pila, Salinas del Brac del Port, El Hondo) bude zajímavá pro celou rodinu. Nádherné jsou hlavně saliny u Santa Pola, kde se od středověku těžila sůl. Příroda se přizpůsobila vysokému obsahu soli, a proto se v ní zabydleli vzácní vodní ptáci – na příklad plameňáci.

Pokud hledáte ještě větší ticho a klid, bude pro vás ideální vnitrozemí Costa Blancy. Během příjemné túry objevíte vodopády Algar a svlažíte si nohy v některé z tyrkysově modrých tůní. Na jaře je kraj posetý rozkvetlými pomerančovníky a mandlovníky, které obyvatelům v některých vesnických krajích pořád přinášejí velkou část zisku. Vinařství v idylickém vnitrozemí získává stále větší význam. Zkratka D. O. (Denominacion de origen, španělská známka kvality) slouží jako známka kvalitních vín. Vinná réva se pěstuje především v oblasti kolem Alicante, Utiel a Requena. Vinařské regiony sice ještě nejsou světově proslulé, neboť vína byla uvedena na trhu teprve před pár lety, ale díky své poloze se určitě prosadí. Dovolenou bez návštěvy malého vinného sklípku si snad nelze představit. Mnoho sklepů zůstává v rodinném majetku. Kromě vína v nich ochutnáte i slavné španělské tapas.

Ubytování na Costa Blance - ilustrační fotografie

Vesnice ve vnitrozemí si uchovaly své původní kouzlo. V každé z nich stojí alespoň zajímavý kostelík. Tento region můžete velmi dobře poznat na kole. Úzké cestičky se vinou od vesnice k vesnici, a tak opravdu dobře nasajete tamní atmosféru. Na Costa Blance najdete řadu domků a apartmánů, ve kterých můžete se svou rodinou zažít nezapomenutelnou letní dovolenou.

Španělsko - kam jinam na ubytování?

Costa Blanca není jedinou oblastí, kde je možné se ve Španělsku ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Španělska i do následujících regionů: Andalusie, Barcelona Costa Norte, Baskicko, Costa Brava, Costa Cálida, Costa Daurada, Costa de Almería, Costa de la Luz, Costa del Azahar, Costa del Garraf, Costa del Sol, Costa Tropical, El Maresme, Galicie, Kantábrie, Kastilie a León, Katalánsko, Madrid, ostrov Ibiza, ostrov Mallorca, ostrov Menorca, Pyreneje, Valencie.

Ubytování na Costa BlanceKontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektuZ aktuální nabídky ubytování na Costa Blance vybíráme

Jávea / Xábia

Brisamar
objekt Brisamar
termín 28.7. - 4.8.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 7.424,- Kč / os.
cena po slevě 5.858,- Kč / os.

Jávea / Xábia

Brisamar
objekt Brisamar
termín 28.7. - 4.8.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 7.045,- Kč / os.
cena po slevě 6.095,- Kč / os.

Dénia

Club San Juan Ii
objekt Club San Juan Ii
termín 28.7. - 4.8.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 7.037,- Kč / os.
cena po slevě 5.160,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018