Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Korsika autem - ubytování na Korsice

Ubytování na Korsice nabízíme v těchto místech

Korsika - informace

Ubytování na Korsice - ilustrační fotografie

Již Řekové nazývali Korsiku jménem „Kalliste“, což znamená "nejkrásnější". Přezdívku "Île de la Beauté" (Ostrov krásy) nese francouzský středomořský ostrov dodnes. Příroda je tu drsná i příjemná. Vnitrozemí je protkáno horami, najdete zde více než 50 „dvoutisícovek“. Na 1000 kilometrů dlouhém pobřeží se nacházejí příjemné zátoky ke koupání a dlouhé pláže. Třetinu pobřeží zaujímají ty nejoblíbenější pláže Korsiky, které lákají každý rok tisíce turistů.

Už na jaře tu můžete potkat první turisty, většinou to jsou výletníci nebo cyklisté, kteří poznávají přírodní krásy Korsiky. Kvetoucí krajina a vůně jalovců, levandule, rozmarýnu v tomto ročním období potěší všechny smysly. Rodilý Korsičan Napoleon dokonce údajně řekl, že on rozpozná vůni samotné Korsiky.

Ubytování na Korsice - ilustrační fotografie

Asi čtvrtina ostrova patří do národního parku Parc Regional de la Corse. Pro krajinu na Korsice jsou charakteristické makchie, které na jaře kvetou a báječné voní, a korkové lesy v jihovýchodní části ostrova. Kaštanovníky zase rostou až do 1000 metrů nadmořské výšky, kaštany se pak živí přibližně 60 tisíc volně žijících prasat, jejichž maso je díky tomu zvláště pikantní. Kromě čerstvých ryb a mořských plodů tak na jídelním lístku místních obyvatel stojí i vepřové maso.

Příroda Korsiky nabízí mnoho možností pro pestrou dovolenou. Ať už jízdu na kajaku, surfing, potápění anebo horolezectví - na Korsice nikdy není nuda. Pro pěší turisty jsou na výběr jak náročné vysokohorské trasy, tak i třeba trasa Strada tra Mare e Monti v pobřežní oblasti, při které ale musíte překonat velké výškové rozdíly. Korsika je asi 183 kilometrů dlouhá a 83 km široká. Zatímco francouzská pevnina je vzdálená zhruba 180 kilometrů, ta italská jen 83 km. Ze sousedního italského ostrova Sardinie je to pak na Korsiku přes průliv Bonifacio dokonce pouhých 13 kilometrů. Zde se nachází přírodní park Bouche de Bonifacio s mnoha ostrůvky, na kterých žijí různé živočišné druhy.

Ubytování na Korsice - ilustrační fotografie

Na jednom z ostrůvků, žijí bílí oslové, díky kterým si vědci dodnes lámou hlavu, jak se na ostrov dostali. Pod vodou zase potápěči mohou sledovat stejně vzrušující svět, ve kterém zahlédnou i delfíny.

Čtyři největší města na Korsice od severu k jihu jsou: Bastia, Calvi, Corte a Ajaccio. Největší je Bastia a na rozdíl od severozápadně ležícího města Ajaccio je velmi „italské“. Zde stojí za návštěvu především přístav a největší místní kostel Saint-Jean Baptiste. Z 961 metrů vysokého vrcholku Gerra di Pigno si můžete užívat skvělý výhled na 60-tisícové město.

Dále na západním pobřeží se rozkládá Calvi, které láká k dlouhým procházkám v úzkých uličkách starého města nebo k odpočívání na pláži. Odtud se vydáte na jih do Ajaccio, rodiště Napoleona, kterého tu připomíná muzeum Musée Napoléonien. Nachází se v jeho rodném domě v ulici Rue Saint-Charles. Také císařská kaple Chapelle Impériale připomíná slavného korsického rodáka, kde spočívají jeho rodiče.

Město Corte leží ve vnitrozemí ostrova, dominuje mu citadela postavená v roce 1419, která ční na 100 metrů vysokém útesu. Už jen kvůli nádhernému výhledu na univerzitní město Corte, musíte pevnost navštívit. Mezi další zajímavosti patří palác Palais National, náměstí Place Gaffori a Eglise de'l Annonciation.

Město Bonifacio leží na samém jihu ostrova, nad 60 m vysokým bílým útesem a je pravým turistickým magnetem. Vysoko položené historické město je obklopené mocnými zdmi. Uvnitř jsou typické, vysoké domy, jejichž vchody vypadají zčásti dobrodružně. Vedle gotických a románských kostelů (Sainte-Marie-Majeure a St-Dominique ze 13. století) tu můžete obdivovat schodiště krále z Aragonu z 15. století, Pallazu Publicu (muzeum s cennými exponáty) a několik větrných mlýnů ze 13. století.

Francie - kam jinam na ubytování?

Korsika není jedinou oblastí, kde je možné se ve Francii ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Francie i do následujících regionů: Akvitánie-Limousin-Poitou-Charentes, Alsasko, Azurové pobřeží, Bretaň, Burgundsko, Languedoc - Roussillon, Normandie, Paříž, Provensálsko, Pyreneje, Savojské Alpy.

Ubytování na KorsiceKontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektuZ aktuální nabídky ubytování na Korsice vybíráme

Korsika

Residence I Delfini
objekt Residence I Delfini
termín 29.7. - 5.8.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 5.748,- Kč / os.
cena po slevě 4.598,- Kč / os.

Korsika

Residence Odalys Sognu di Mare
objekt Residence Odalys Sognu di Mare
termín 11.8. - 18.8.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 7.473,- Kč / os.
cena po slevě 5.223,- Kč / os.

Korsika

Residence Odalys Sognu di Mare
objekt Residence Odalys Sognu di Mare
termín 4.8. - 11.8.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 8.123,- Kč / os.
cena po slevě 5.273,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018