Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Azurové pobřeží autem - ubytování na Azurovém pobřeží

Ubytování na Azurovém pobřeží nabízíme v těchto místech

Azurové pobřeží - informace

Ubytování na Azurovém pobřeží - ilustrační fotografie

Azurové pobřeží (Côte d'Azur) – už jen jeho jméno vyvolává asociace s leskem a půvabem: exkluzivní večírky na pláži, idylické zátoky a hluboké modré moře, jachty bohatých a slavných na těch nejlepších místech. Krajina je nádherná, mezi malými a většími přímořskými letovisky se nacházejí malebné zátoky, které se tisknou na prudké svahy Côte d'Azur.

Azurové pobřeží se rozkládá od italských hranic na východě až k západnímu přístavu Toulon na francouzském pobřeží Středozemního moře. Ve vnitrozemí se zvedají do výšky prudké kopce a ve vzduchu je cítit vůně Provence. I v hlavním městě parfémů, v Grasse, to nádherně voní. Leží mezi kopci, pouhých 20 kilometrů od pobřeží Côte d'Azur.

Ubytování na Azurovém pobřeží - ilustrační fotografie

Velká jména na pobřeží, jako Cannes, Nice, knížectví Monako a malé, ale nádherné rybářské městečko Saint Tropez. Tady všude v letních měsících potkáte kromě davů turistů, také příslušníky mezinárodní smetánky, hollywoodské herce, extrovertní módní návrháře i evropskou a arabskou „modrou krev“. V zálivu Golfe de Saint-Tropez leží také městečko Ramatuelle, kde můžete navštívit maják Camarat a zříceninu mlýna Paillas, a pak si zalenošit na více než 5 km dlouhé pláži Pampelonne s jemným pískem. Saint-Maxime je zase se svým typickým městským centrem, pláží a promenádou jedním z nejoblíbenějších přímořských letovisek Côte d'Azur.

To všechno vyhání ceny nahoru a dělá tak z Azurového pobřeží jednu z nejdražších prázdninových destinací v Evropě - a také jednu z nejvíce žádoucích. Côte d'Azur ale znamená mnohem víc než jen pláže, přestože památky ve vnitrozemí často stojí ve stínu atrakcí Středomoří. A to je velká chyba! Četné turistické stezky lákají například k prozkoumání krajiny, která inspirovala takové umělce jako byl Picasso a Renoir. Hezký je malý výlet do kopců za městem Nice, kde se vám otevře panorama na Středomoří a také na Alpy.

Ubytování na Azurovém pobřeží - ilustrační fotografie

Podél kanálu Canal de Gairaut nebo na zpevněných stezkách kolem Nice, je příroda stále ještě neporušená s lesy, olivovými háji, vinicemi a květinami. St. Paul de Vence a Vence jsou dva cenné příklady. Pozoruhodné jsou zejména citadely z roku 1557 s opevněním podél pobřeží, stejně jako kaple St.Pierre, kterou navrhl Matisse.

Vallauris, malá autentická vesnice v Provence, je světově proslulým centrem keramického umění. Při procházce městem byste neměli vynechat návštěvu nádherného provensálského renesančního zámku a románské kaple z 12. století, ve které je k vidění Picassova kresba "La Guerre et la Paix" (Vojna a mír).

V regionu se nachází několik přírodních parků, jako například Parc de la Pointe de l'Aiguille anebo Massif de l'Esterel, kde najdete mnoho příležitostí k turistice. Často se vám při ní naskytne nádherný výhled na okolí Středozemního moře. Také údolí Vallée du Loup (Vence) se svými soutěskami a středověká města nabízejí velmi pěkné výhledy. Grasse je typické provensálské staré město, považované za hlavní město parfémů. K jeho zajímavostem patří také katedrála Notre Dame z 12. století a Fragonard muzeum.

Eze, posazené vysoko na skalnatém kopci, je vesnice, ve které se dosud uchovaly tradice a jedinečná atmosféra. V místních uličkách z 11. století s malým kostelem (ze 14. století) ožívají historické příběhy. V okolí Eze je asi 40 km turistických stezek, které vedou přes tři skalnaté svahy a přes přírodní park. Dalším lákadlem je exotická zahrada ve zříceninách zámku s unikátním panoramatickým výhledem na Riviéru. Dalším zajímavou obcí je Valbonne, provensálská vesnice s románským opatstvím (12. století) a římským akvaduktem Claussonnes. Anebo Gourdon s jedinečným panoramatickým výhledem na soutěsku Loup a s hradem ze 13. století.

Lerinské ostrovy, Sainte Marguerite a Saint Honorat, jsou památkově chráněné. Dostanete se na ně po krátké projížďce lodí z Cannes, uvidíte zde kostel, opevněný klášter, sedm kaplí a slavnou pevnost Fort Royal. Pochází ze 17. století, odehrával se v ní román "Tři mušketýři" od Dumase a byl tu také uvězněn „Muž se železnou maskou".

Nice a záliv Baie des Anges, známý pro bulvár "Promenade des Anglais". Město má vynikající polohu přímo u Středozemního moře. Za vidění stojí staré město, kde můžete obdivovat více než 170 obnovených fasád v typickém stylu (s italským vlivem). Město je uspořádáno kolem náměstí Massena, uprostřed krásné zahrady. Kulturní život je tu velmi bohatý, např. Matissovo a Chagallovo muzeum.

Procházka na bulváru Croisette má své zvláštní kouzlo. V létě se tu konají četné události, od pouličního divadla až po koncerty. Vyvrcholením je ale proslulý filmový festival každý rok v květnu. Cannes je také známé pro jeho staré město, přístav a starý zámek.

Antibes nedaleko Nice, nabízí také mnoho zajímavostí. Určitě musíte navštívit Picassovo muzeum, staré město, hradby, přístav Vauban, mys Cap d'Antibes (kaple a maják Garoupe) a především pevnost Fort Carré ze 16. století. Radost a zábava je zaručena v Marinelandu, kde návštěvníci mohou sledovat mimo jiné ukázky delfínů.

Francie - kam jinam na ubytování?

Azurové pobřeží není jedinou oblastí, kde je možné se ve Francii ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Francie i do následujících regionů: Akvitánie-Limousin-Poitou-Charentes, Alsasko, Bretaň, Burgundsko, Korsika, Languedoc - Roussillon, Normandie, Paříž, Provensálsko, Pyreneje, Savojské Alpy.

Ubytování na Azurovém pobřežíKontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektuZ aktuální nabídky ubytování na Azurovém pobřeží vybíráme

Fréjus

Le Lagon Bleu
objekt Le Lagon Bleu
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 5.207,- Kč / os.
cena po slevě 4.163,- Kč / os.

St. Raphael

Boulouris Mimosa
objekt Boulouris Mimosa
termín 30.6. - 7.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 6.332,- Kč / os.
cena po slevě 4.909,- Kč / os.

St. Raphael

Boulouris Mimosa
objekt Boulouris Mimosa
termín 7.7. - 14.7.
strava bez stravy
osob 4
původní cena 6.760,- Kč / os.
cena po slevě 5.621,- Kč / os.
e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018