Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Ubytování Tisno

Tisno má asi 1500 obyvatel a od nejbližšího většího města Šibenik je vzdálený 26 km. Je to malá obec na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku, rozkládá se na ostrově Murter a pevnině zároveň. Obě její části spojuje 30 metrů dlouhý železniční most a tvoří zároveň přechod na ostrov, takže můžete mořskou úžinu jednoduše a pohodlně přejít i pěšky.

Tisno je navštěvován především díky lodní dopravě a hosty z nedalekého kempu. Přes den je malé městečko poměrně klidné, až večer se sem nahrnou turisté vyhladovělí z celodenního koupání a slunění, kteří chtějí využít služeb místních restaurací a různých obchodů.

Místo bylo poprvé písemně zmíněno v roce 1474, jeho název znamená něco jako „úzký“, což souvisí s jeho geografickou polohou na širokém zemském výběžku. Když se Turci přiblížili k pobřeží, bylo místo osídleno uprchlíky z pevniny. Za vlády Benátek byla postavena opevněná věž, která ale byla zničena v pozdějších letech. Kostel postavený roku 1548 byl o necelých 100 let později přestavěn v barokním slohu, a rozšířen ještě o dvě stě let později. Pozoruhodná je kostelní zvonice, zřízená v roce 1680. Již na začátku 18. století byl postaven první most mezi dvěma místními části. Od roku 1832 spojuje Tisno a také ostrov Murter s pevninou otáčivý most.

Kromě farního kostela s majestátní kostelní věží doplňují obrázek obce také domy postavené z přírodního kamene, s jejich červenými taškovými střechami. Hosté se mohou dobře a pohodlně ubytovat v hotelu a v nedalekém kempu na pevnině, stejně jako v soukromých pokojích a apartmánech. Také je zde vybudovaná dostatečná turistická infrastruktura, je zde k dispozici banka, supermarkety a restaurace. Kemp má také pláže ke koupání, které byly částečně vytvořeny uměle jako betonové desky a částečně se skládají z oblázkových a skalnatých úseků. Olivovník a fíkovníky zde neposkytují jen malebnou středomořskou atmosféru, ale také poskytují příjemný, a v horkých měsících vítaný stín.

Doporučujeme také asi jeden kilometr dlouhou procházku od kempu k malým vesničkám Girin a Kapovi. Tisno je také známé poutní místo pro katolické věřící, kteří se vydávají na pouť do kostela Madonny Caravaggio. Nad Tisnnem byl na konci 18. století postaven kostel, ve kterém je obraz "zázračné Madonny", které se měla podle legendy zjevit v roce 1342 v italském Caravaggiu v blízkosti Milána. Z letoviska můžete také podniknout zajímavé výlety na ostrovy Kornati a stejnojmenný národní park.

Ubytování v Tisnu nabízíme v následujících chatách, apartmánech a dalších objektech. Ty jsou v následujícím seznamu seřazeny dle názvu a u každého z nich je uvedena cena za nejlevnější pobyt, který máme momentálně v nabídce.
Apartmány Areta **
**
Apartmány Areta
již od 2.088,- Kč / os.
Apartmány Gomilica **
**
Apartmány Gomilica
již od 2.092,- Kč / os.
Apartmány 1350-453 **
**
Apartmány 1350-453
již od 2.233,- Kč / os.
Hotel Borovnik ***
***
Hotel Borovnik
již od 2.975,- Kč / os.

Střední Dalmácie - kam jinam na ubytování?

Tisno není jediným místem, kde je možné se ve Střední Dalmácii ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Chorvatska i do následujících míst: Baška Voda, Baško Polje, Bilice, Bratuš, Brela, Brist, Brodarica, Drašnice, Drniš, Drvenik, Duće, Gradac, Igrane, Imotski, Jadrija, Kaštela, Kaštel Štafilič, Lokva Rogoznica, Makarska, Mala Duba, Marina, Mimice, Nemira, Oklaj, Omiš, Pisak, Podaca, Podgora, Podstrana, Poljica, Primošten, Promajna, Raslina, Rogoznica, Rogoznica - Malo Zečevo, Seget Donji, Seget Vranjica, Skradin, Split, Stanići, Sumpetar, Tribunj, Trilj, Trogir, Tučepi, Unešic, Vinišče, Vrgorac, Záhřeb, Zaostrog, Živogošče.

Ubytování v Tisnu


Kontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektu


e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018