Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Ubytování ostrov Pag

Ostrov Pag se nachází severně od Zadaru v severní Dalmácii a po Krku a Cresu je třetím největším ostrovem v Kvarnerském zálivu. S délkou asi 60 kilometrů, šířkou od dvou do deseti kilometrů a rozlohou necelých 300 kilometrů čtverečních je pátým největším ostrovem v Jaderském moři a trvale na Pagu žije necelých 9.000 obyvatel. Letní ubytování na ostrově je poměrně specifické, neboť Pag je známý pro svojí písečnou a vcelku pustou krajinu.

Ostrov se částečně rozkládá v severní Dalmácii a částečně v Kvarnerském zálivu. Jihozápadní pobřeží ostrova Pag je spíše ploché, to severovýchodní zase strmé a vysoké. Podobně jako na dalších chorvatských ostrovech, panuje i na Pagu středomořské podnebí a ubytování během léta nedaleko prohřátých vod Jadranu je ideální možností, jak prožít v Chorvatsku dovolenou.

Na ostrově Pag nejsou žádné řeky ani potoky, u míst Metajna, Novalja, Pag a Povljane vyvěrají prameny. Větší část ostrova Pag je skalnatá, menší plochy jsou porostlé makchiemi. V jihovýchodní části ostrova leží dvě jezera Velo Blato a Malo Blato. Nejvyšším vrcholem na ostrově je Sveti Vid s výškou 348 metrů.

V úrodných údolích se pěstuje víno, ovoce a zelenina a povrch nejsevernějšího výběžku, poloostrova Lun, je většinou porostlý olivovými háji. Všechna větší místa na ostrově jsou propojena hlavní silnicí a již v roce 1968 byl postaven 300 metrů dlouhý most s obloukem překonávajícím 195 metrů širokou mořskou úžinu. Ten spojuje ostrov Pag s pevninou a Jadranskou pobřežní silnicí. Chcete-li se dostat na ke svému ubytování na ostrově Pag ze severu, můžete kromě mostu využít také trajektovou linku Prizna - Žigljen, překonávající asi 3 kilometry širokou úžinu.

Příjemné klima, cenově dostupné ubytování, ale i mnoho volnočasových příležitostí přitahují na Pag hlavně v letních měsících turisty z celé Evropy. Města Pag a Novalja jsou hlavními centry ubytování tohoto chorvatského ostrova. Obzvláště městečko Novalja platí jako turistické centrum a téměř dvě tisícovky obyvatel Novalji žije převážně z turistického ruchu. Asi 3 kilometry od města se nachází pláž Zrće, která je v letních měsících cílem mnoha mladých turistů. Je zde mnoho příležitostí k zábavě, vodním a plážovým sportům a samozřejmě i občerstvení.

Hlavní město ostrova, Pag, se nachází na jihozápadě a jde kupodivu o poměrně klidné místo. S malým historickým jádrem, které protínají poklidné uličky, s krásnou pobřežní promenádou s restauracemi všech cenových kategorií a mnoho rodinných rekreačních domů jsou skvělým místem pro ubytování těch turistů, kteří hledají na své dovolené v Chorvatsku především klid a odpočinek. Za návštěvu jistě stojí malé muzeum krajek, pozůstatky starověkého městského opevnění s františkánským klášterem a bazilika Kolegiata, jejíž stavba sice začala již kolem roku 1466, ale nebyla nikdy dokončena.

V jihovýchodní části ostrova Pag se nachází solivar, kde se získává sůl z mořské vody. Kromě toho hrají důležitou ekonomickou roli také rybaření, vinařství a pochopitelně ubytování a turistika. Pro návštěvníky Pagu, kteří cestují na lodích a jachtách, je podél pobřeží ostrova k dispozici hned několik přístavů a kotvišť. K těm největším patří Stara Novalja, Pag, Caska a další.

Ostrov Pag bylo osídlen již v pravěku ilyrským kmenem Liburnů. Mezi místy Košljun a Šimuni na jihozápadním pobřeží ostrova leží dodnes mohyly z doby železné. Nejpozději na začátku prvního století pak postavili Římané na ostrově opevňovací systém na obranu proti ilyrským kmenům. Chorvaté se usadili na ostrově Pag předtím, než se osada Kesa (její část je dnešní Novalja) rozvinula v nejdůležitější sídlo na ostrově.

Král Petar Kresimir IV. daroval severní část ostrova Rabskému kostelu (rok 1071) a jižní část ostrova připadla Zadaru. Ve středověku byl Pag dějištěm častých střetů mezi obyvateli Rabu a Zadaru. Koncem 12. století, po pádu Kesi, přebírá vedoucí úlohu na ostrově město Stari Pag. V letech 1409 - 1797 byl Pag pod nadvládou Benátčanů, pak sdílel osud zbývající Dalmácie pod rakouskou vládou. V roce 1945 byl pak připojen k Chorvatsku a Jugoslávii.

Ubytování na ostrově Pag nabízíme v následujících chatách, apartmánech a dalších objektech. Ty jsou v následujícím seznamu seřazeny dle názvu a u každého z nich je uvedena cena za nejlevnější pobyt, který máme momentálně v nabídce.
Ante ***
***
Ante
již od 2.658,- Kč / os.
Antun **
**
Antun
již od 2.516,- Kč / os.
Aparthotel Frane ***
***
Aparthotel Frane
již od 2.116,- Kč / os.
Apartmán Alen **
**
Apartmán Alen
již od 2.107,- Kč / os.
Apartmán Alma ***
***
Apartmán Alma
již od 2.214,- Kč / os.
Apartmán Anzulet **
**
Apartmán Anzulet
již od 2.682,- Kč / os.
Apartmán Arna **
**
Apartmán Arna
již od 2.621,- Kč / os.
Apartmán Estera 1 **
**
Apartmán Estera 1
již od 5.122,- Kč / os.
Apartmán Estera 2 **
**
Apartmán Estera 2
již od 2.179,- Kč / os.
Apartmán Jadra **
**
Apartmán Jadra
již od 4.536,- Kč / os.
Apartmán Konobinka **
**
Apartmán Konobinka
již od 1.647,- Kč / os.
Apartmán Rino **
**
Apartmán Rino
již od 3.436,- Kč / os.
Apartmán Rozi **
**
Apartmán Rozi
již od 1.366,- Kč / os.
Apartmány Amatus **
**
Apartmány Amatus
již od 2.260,- Kč / os.
Apartmány Antonela **
**
Apartmány Antonela
již od 2.390,- Kč / os.
Apartmány Antonia **
**
Apartmány Antonia
již od 1.734,- Kč / os.
Apartmány Antonie ***
***
Apartmány Antonie
již od 2.304,- Kč / os.
Apartmány Bresina **
**
Apartmány Bresina
již od 1.734,- Kč / os.
Apartmány Cecilija **
**
Apartmány Cecilija
již od 2.784,- Kč / os.
Apartmány Dea **
**
Apartmány Dea
již od 2.454,- Kč / os.
Apartmány Dinko **
**
Apartmány Dinko
již od 1.643,- Kč / os.
Apartmány Dobrana **
**
Apartmány Dobrana
již od 1.825,- Kč / os.
Apartmány Dubrovnik **
**
Apartmány Dubrovnik
již od 1.793,- Kč / os.
Apartmány Edna **
**
Apartmány Edna
již od 2.479,- Kč / os.

Chorvatské ostrovy - kam jinam na ubytování?

Ostrov Pag není jediným místem, kde je možné se na Chorvatských ostrovech ubytovat. Aktuálně se s námi můžete vydat na ubytování do Chorvatska i do následujících míst: ostrov Brač, ostrov Cres, ostrov Čiovo, ostrov Drvenik Veli, ostrov Dugi Otok, ostrov Host, ostrov Hvar, ostrov Ist, ostrov Iž, ostrov Komornik, ostrov Korčula, ostrov Krk, ostrov Lastovo, ostrov Lavadara, ostrov Lošinj, ostrov Molat, ostrov Murter, ostrov Pašman, ostrov Rab, ostrov Silba, ostrov Šćedro, ostrov Šolta, ostrov Ugljan, ostrov Vir, ostrov Vis, ostrov Žut.

Ubytování na ostrově Pag


Kontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektu


e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2018