Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Ubytování ostrov Pag

Ostrov Pag se nachází severně od Zadaru v severní Dalmácii a po Krku a Cresu je třetím největším ostrovem v Kvarnerském zálivu. S délkou asi 60 kilometrů, šířkou od dvou do deseti kilometrů a rozlohou necelých 300 kilometrů čtverečních je pátým největším ostrovem v Jaderském moři a trvale na Pagu žije necelých 9.000 obyvatel. Letní ubytování na ostrově je poměrně specifické, neboť Pag je známý pro svojí písečnou a vcelku pustou krajinu.

Ostrov se částečně rozkládá v severní Dalmácii a částečně v Kvarnerském zálivu. Jihozápadní pobřeží ostrova Pag je spíše ploché, to severovýchodní zase strmé a vysoké. Podobně jako na dalších chorvatských ostrovech, panuje i na Pagu středomořské podnebí a ubytování během léta nedaleko prohřátých vod Jadranu je ideální možností, jak prožít v Chorvatsku dovolenou.

Na ostrově Pag nejsou žádné řeky ani potoky, u míst Metajna, Novalja, Pag a Povljane vyvěrají prameny. Větší část ostrova Pag je skalnatá, menší plochy jsou porostlé makchiemi. V jihovýchodní části ostrova leží dvě jezera Velo Blato a Malo Blato. Nejvyšším vrcholem na ostrově je Sveti Vid s výškou 348 metrů.

V úrodných údolích se pěstuje víno, ovoce a zelenina a povrch nejsevernějšího výběžku, poloostrova Lun, je většinou porostlý olivovými háji. Všechna větší místa na ostrově jsou propojena hlavní silnicí a již v roce 1968 byl postaven 300 metrů dlouhý most s obloukem překonávajícím 195 metrů širokou mořskou úžinu. Ten spojuje ostrov Pag s pevninou a Jadranskou pobřežní silnicí. Chcete-li se dostat na ke svému ubytování na ostrově Pag ze severu, můžete kromě mostu využít také trajektovou linku Prizna - Žigljen, překonávající asi 3 kilometry širokou úžinu.

Příjemné klima, cenově dostupné ubytování, ale i mnoho volnočasových příležitostí přitahují na Pag hlavně v letních měsících turisty z celé Evropy. Města Pag a Novalja jsou hlavními centry ubytování tohoto chorvatského ostrova. Obzvláště městečko Novalja platí jako turistické centrum a téměř dvě tisícovky obyvatel Novalji žije převážně z turistického ruchu. Asi 3 kilometry od města se nachází pláž Zrće, která je v letních měsících cílem mnoha mladých turistů. Je zde mnoho příležitostí k zábavě, vodním a plážovým sportům a samozřejmě i občerstvení.

Hlavní město ostrova, Pag, se nachází na jihozápadě a jde kupodivu o poměrně klidné místo. S malým historickým jádrem, které protínají poklidné uličky, s krásnou pobřežní promenádou s restauracemi všech cenových kategorií a mnoho rodinných rekreačních domů jsou skvělým místem pro ubytování těch turistů, kteří hledají na své dovolené v Chorvatsku především klid a odpočinek. Za návštěvu jistě stojí malé muzeum krajek, pozůstatky starověkého městského opevnění s františkánským klášterem a bazilika Kolegiata, jejíž stavba sice začala již kolem roku 1466, ale nebyla nikdy dokončena.

V jihovýchodní části ostrova Pag se nachází solivar, kde se získává sůl z mořské vody. Kromě toho hrají důležitou ekonomickou roli také rybaření, vinařství a pochopitelně ubytování a turistika. Pro návštěvníky Pagu, kteří cestují na lodích a jachtách, je podél pobřeží ostrova k dispozici hned několik přístavů a kotvišť. K těm největším patří Stara Novalja, Pag, Caska a další.

Ostrov Pag bylo osídlen již v pravěku ilyrským kmenem Liburnů. Mezi místy Košljun a Šimuni na jihozápadním pobřeží ostrova leží dodnes mohyly z doby železné. Nejpozději na začátku prvního století pak postavili Římané na ostrově opevňovací systém na obranu proti ilyrským kmenům. Chorvaté se usadili na ostrově Pag předtím, než se osada Kesa (její část je dnešní Novalja) rozvinula v nejdůležitější sídlo na ostrově.

Král Petar Kresimir IV. daroval severní část ostrova Rabskému kostelu (rok 1071) a jižní část ostrova připadla Zadaru. Ve středověku byl Pag dějištěm častých střetů mezi obyvateli Rabu a Zadaru. Koncem 12. století, po pádu Kesi, přebírá vedoucí úlohu na ostrově město Stari Pag. V letech 1409 - 1797 byl Pag pod nadvládou Benátčanů, pak sdílel osud zbývající Dalmácie pod rakouskou vládou. V roce 1945 byl pak připojen k Chorvatsku a Jugoslávii.

Ubytování na ostrově Pag nabízíme v následujících chatách, apartmánech a dalších objektech. Ty jsou v následujícím seznamu seřazeny dle názvu a u každého z nich je uvedena cena za nejlevnější pobyt, který máme momentálně v nabídce.
Apartmány RELAX ****
****
Apartmány RELAX
již od 2.018,- Kč / os. a týden
Hotel LUNA ****
****
Hotel LUNA
již od 6.330,- Kč / os. a týden
Hotel PAGUS ****
****
Hotel PAGUS
již od 6.750,- Kč / os. a týden
Objekt HR3940.101 **
**
Objekt HR3940.101
již od 1.528,- Kč / os. a týden
Objekt HR3950.106 **
**
Objekt HR3950.106
již od 1.814,- Kč / os. a týden
Objekt HR3954.102 ***
***
Objekt HR3954.102
již od 2.464,- Kč / os. a týden
Objekt HR3954.103 ***
***
Objekt HR3954.103
již od 2.405,- Kč / os. a týden
Objekt HR3954.104 ***
***
Objekt HR3954.104
již od 2.826,- Kč / os. a týden
Objekt HR3954.105 **
**
Objekt HR3954.105
již od 1.922,- Kč / os. a týden

Ubytování na ostrově Pag


Kontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektu


e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.

Také provozujeme

VLNA.cz (c) 2016