Ubytování v Chorvatsku, Rakousku, Itálii, Francii a dalších zemích Evropy

Ubytování ostrov Pag

Ostrov Pag se nachází severně od Zadaru v severní Dalmácii a je třetím největším ostrovem v Kvarnerském zálivu. S délkou cca 60 km a šířkou od dvou do deseti km, stejně jako plochou asi 290 km ² je pátým největším ostrovem v Jaderském moři. Celkem zde žije asi 8400 lidí. Pag je známý pro svojí písečnou a pustou krajinu.

Ostrov se částečně rozkládá v Dalmácii a částečně v Kvarnerském zálivu. Jihozápadní pobřeží ostrova Pag je ploché, to severovýchodní zase strmé a vysoké. Panuje zde středomořské podnebí. Na ostrově nejsou povrchové vody, u míst Metajna, Novalja, Pag a Povljane vyvěrají prameny. Větší část ostrova Pag je skalnatá, menší plochy jsou porostlé makchiemi. V jihovýchodní části ostrova leží dvě krasové jezera Velo Blato a Malo Blato. Nejvyšším vrcholem na ostrově je Sveti Vid (348 m).

V úrodných údolích se pěstuje víno, ovoce a zelenina. Poloostrov Lun je většinou pokrytý olivovými háji. Všechny větší místa na ostrově jsou propojena silnicí. V roce 1968 byl postaven 300 m dlouhý most (rozpětí oblouků je ve výšce 195 m nad mořem) přes výběžky Fortica, Razanac a Posedarje, který spojuje ostrov s pevninou a Jaderskou pobřežní silnicí. Chcete-li se dostat na ostrov Pag, můžete kromě mostu využít také trajektovou linku Prizna-Žigljen.

Příjemné klima, cenově dostupné ubytování, ale i mnoho volnočasových příležitostí přitahují v letních měsících turisty z celé Evropy. Pag a Novalja jsou hlavní místa tohoto chorvatského ostrova. Obzvláště městečko Novalja platí jako turistické centrum ostrova, 2000 obyvatel Novalji žije převážně z turistického ruchu.. Asi 3 km od města se nachází pláž Zrće, která je v letních měsících cílem mnoha mladých turistů. Je zde mnoho příležitostí pro vodní sporty a občerstvení.

Hlavní město ostrova, Pag, se nachází na jihozápadě a je to klidné místo. S malým historickým jádrem, které protínají poklidné uličky, s krásnou pobřežní promenádou s restauracemi všech cenových kategorií a mnoho rodinných rekreačních domů jsou skvělým místem pro ty, kteří hledají odpočinek. Za návštěvu jistě stojí malé muzeum krajek, pozůstatky starověkého městského opevnění s františkánským klášterem a bazilika Kolegiata, jejíž stavba začala kolem roku 1466, ale nebyla nikdy dokončena.

Slavný Pagský sýr a jehněčí pečeně jsou díky řídké vegetaci a vysoké slanosti na ostrově zajímavé svojí jedinečnou chutí.

V jihovýchodní části ostrova se nachází solivar, kde se získává sůl z mořské vody. Kromě toho hrají důležitou ekonomickou roli také rybaření, vinařství a turistika.

Pro námořní turismus jsou důležité přístavy a malé kotviště: Stara Novalja, Pag, Caska, Metajna Dinjiska, Stara Povljana, Nova Povljana, Košljun, Šimuni, Mandre, Novalja a Tovarnele.

Ostrov Pag bylo osídlen již v pravěku ilyrským kmenem Liburnů. Mezi místy Košljun a Šimuni leží mohyly z doby železné. Nejpozději na začátku prvního století postavili Římané na ostrově opevňovací systém na obranu proti ilyrským kmenům. Chorvaté se usadili na ostrově Pag dříve, po té co se Kesa rozvinula jako nejdůležitější osídlení (její část je dnešní místo Novalja). Král Petar Kresimir IV. daroval severní část ostrova Rabskému kostelu (rok 1071), jižní část ostrova připadla Zadaru. Ve středověku byl Pag dějištěm častých střetů mezi obyvateli Rabu a Zadaru. Koncem 12. století, po pádu Kesi, přebírá město Stari Pag vedoucí úlohu na ostrově. V letech 1409 - 1797 byl Pag pod nadvládou Benátčanů, pak sdílel osud zbývající Dalmácie pod rakouskou vládou. V roce 1945 byl připojen k Chorvatsku.

Ubytování na ostrově Pag nabízíme v následujících chatách, apartmánech a dalších objektech. Ty jsou v následujícím seznamu seřazeny dle názvu a u každého z nich je uvedena cena za nejlevnější pobyt, který máme momentálně v nabídce.
Apartmán Alen **
**
Apartmán Alen
již od 2.139,- Kč / os. a týden
Apartmán Alma ***
***
Apartmán Alma
již od 2.564,- Kč / os. a týden
Apartmán Anzulet **
**
Apartmán Anzulet
již od 2.886,- Kč / os. a týden
Apartmán Arna **
**
Apartmán Arna
již od 2.811,- Kč / os. a týden
Apartmán Jadra **
**
Apartmán Jadra
již od 2.051,- Kč / os. a týden
Apartmán Konobinka **
**
Apartmán Konobinka
již od 1.553,- Kč / os. a týden
Apartmán Rino **
**
Apartmán Rino
již od 3.083,- Kč / os. a týden
Apartmán Rozi **
**
Apartmán Rozi
již od 1.180,- Kč / os. a týden
Apartmány Amatus **
**
Apartmány Amatus
již od 2.965,- Kč / os. a týden
Apartmány Antonela **
**
Apartmány Antonela
již od 2.272,- Kč / os. a týden
Apartmány Antonia **
**
Apartmány Antonia
již od 1.260,- Kč / os. a týden
Apartmány Antonie ***
***
Apartmány Antonie
již od 1.989,- Kč / os. a týden
Apartmány Bresina **
**
Apartmány Bresina
již od 2.074,- Kč / os. a týden
Apartmány Cecilija **
**
Apartmány Cecilija
již od 3.005,- Kč / os. a týden
Apartmány Danae **
**
Apartmány Danae
již od 2.665,- Kč / os. a týden
Apartmány Dea **
**
Apartmány Dea
již od 2.360,- Kč / os. a týden
Apartmány Dimitar **
**
Apartmány Dimitar
již od 2.185,- Kč / os. a týden
Apartmány Dinko **
**
Apartmány Dinko
již od 2.950,- Kč / os. a týden
Apartmány Dobrana **
**
Apartmány Dobrana
již od 1.965,- Kč / os. a týden
Apartmány Dona **
**
Apartmány Dona
již od 3.456,- Kč / os. a týden
Apartmány Dubrovnik **
**
Apartmány Dubrovnik
již od 1.211,- Kč / os. a týden
Apartmány Edna **
**
Apartmány Edna
již od 2.003,- Kč / os. a týden
Apartmány Elia **
**
Apartmány Elia
již od 2.309,- Kč / os. a týden
Apartmány Endi **
**
Apartmány Endi
již od 3.260,- Kč / os. a týden

Ubytování na ostrově Pag


Kontakty

Call Centrum 222 745 416

Po - Pá 8:00 - 18:00

Chomutov 474 721 045

Po - Pá 9:00 - 16:00

Členství v organizacích

Vyhledávání objektu


e-cestujeme.cz - ubytování Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a další země.
VLNA.cz (c) 2016